Lech Poznań zabierze Polonii Warszawa reprezentanta Polski!?

PRZEGLĄD PRASY. Jedno z odkryć tego roku w ekstraklasie, napastnik Polonii Warszawa Łukasz Teodorczyk nie chce podpisać nowej umowy z tym klubem. Może za to związać się z Lechem Poznań, przez co prawdopodobnie wyląduje w ?Klubie Kokosa? Polonii.
O możliwości tego niespodziewanego transferu czytamy na w "Sporcie". Dziennik informuje, że prezes Polonii Warszawa Ireneusz Król chce zimą uporządkować finanse stołecznego klubu. W rozmowie z dziennikarzem "Sportu" narzeka na wysokie zarobki piłkarzy "Czarnych Koszul". Denerwuje go jednak również coś innego, postawa Łukasza Teodorczyka. - Gdy przychodziłem do Polonii, nie wiedziałem, że miał on w kontrakcie klauzulę mówiącą, iż do czerwca należy przedłużyć z nim kontrakt. Teraz więc, inspirowany przez swego menedżera, prowadzi dziwną gierkę. To miał być jeden z ważnych elementów ekonomii klubu, tymczasem Teodorczyk zamierza związać się z innym klubem, podobno Lechem Poznań i nieźle jeszcze przy okazji tej transakcji zarobić, zapominając o Polonii. Jeśli zatem nie dojdziemy do kompromisu, to będzie z tego mała afera - mówi Ireneusz Król.

Grozi piłkarzowi odesłaniem do "Klub Kokosa". Ten pierwszy, oryginalny powstał właśnie w Polonii za sprawą piłkarza Daniela Kokosińskiego, który nie miał szans na grę w pierwszym zespole, a mimo to nie zgodził się na rozwiązanie wysokiego kontraktu. Wypełnił umowę, ale na treningach raczej nie kopał piłki, trenował m.in. biegając po schodach. "Kluby Kokosa" powstały później w wielu innych polskich klubach, także w Lechu Poznań, a jego członkami byli m.in. Grzegorz Kasprzik, Seweryn Gancarczyk czy Tomasz Mikołajczak.

Informacja o możliwości zatrudnienia w Lechu Poznań Łukasza Teodorczyka brzmi zgoła sensacyjnie. 21-latek to jeden z najlepszych polskich napastników w ekstraklasie w kończącym się roku. Zdobył dla Polonii osiem goli w dwóch ostatnich rundach, grał w młodzieżowych reprezentacjach Polski. Był też powołany przez selekcjonera Waldemara Fornalika na listopadowy, towarzyski mecz z Urugwajem. W sezonie 2010/11 był królem strzelców i najlepszym zawodnikiem Młodej Ekstraklasy.

- Szanse na to, że zostanie w Polonii, są marne - mówi teraz menedżer Łukasza Teodorczyka, Marcin Kubacki. Piłkarz jest wyceniany 1,25 mln euro, ale gdyby podpisał z Lechem Poznań kontrakt ważny od początku nowego sezonu, Kolejorz musiałby zapłacić Polonii o wiele niższy ekwiwalent za wyszkolenie. Menedżer napastnika nie ukrywa, że piłkarzem zainteresowane są kluby zagraniczne.

Prezes Polonii straszy Klubem Kokosa

Czy Łukasz Teodorczyk byłby wzmocnieniem Lecha Poznań?