Juventus, Borussia Dortmund i Manchester United obserwują Bartosza Salamona

21-letni Bartosz Salamon, który pięć lat temu trafił do Brescii Calcio z Lecha Poznań, jest obserwowany przez trzy znakomite kluby. Turyński Juventus, Borussia Dortmund i Manchester United są pod wrażeniem metamorfozy, jaką przechodzi polski piłkarz przesunięty z pomocy do obrony - podają włoskie media.
Bartosz Salamon w tym sezonie jest podstawowym obrońcą Brescii, piątego zespołu Serie B. Zagrał we wszystkich 18 meczach i zdobył dwa gole.

Serwis bresciaoggi.it donosi, że Manchester United, Borussia Dortmund i Juventus regularnie akredytują swoich skautów na mecze Brescii właśnie w celu obserwowania gry Polaka. Co więcej, mistrzowie Włoch złożyli zapytanie w sprawie Salamona. "Negocjacje nie zostały jeszcze jednak rozpoczęte" - piszą Włosi, którzy przypominają też, że wielkim miłośnikiem talentu polskiego piłkarza jest Zdenek Zeman, trener Romy, który prowadził go w Foggii w sezonie 2010/2011.

Dyrektor sportowy Brescii Gigi Maifredi w Radio CRC twierdzi, że "Po zakończeniu sezonu, z rokiem doświadczenia w roli obrońcy, Salamon będzie gotowy, by przejść do wielkiego klubu''.