Lech Poznań chce zatrzymać utalentowanego pomocnika. Już jest wart ponad milion

Lech Poznań rozpoczął rozmowy z Karolem Linettym i jego menedżerem na temat nowego kontraktu 17-latka. - Wielkiego pośpiechu nie ma, bo umowę możemy podpisać dopiero w marcu - mówi Przemysław Erdman, który reprezentuje młodego pomocnika Kolejorza.
- Karol ma predyspozycje do gry ofensywnej, do gry za napastnikiem, do bycia autorem podań otwierających drogę do bramki. Jeśli będzie się rozwijał tak jak do tej pory, może być z niego wyśmienita "dziesiątka" - mówił niedawno trener Lecha Poznań Mariusz Rumak. To on pozwolił tej jesieni zadebiutować Karolowi Linettemu w ekstraklasie. I z pewnością się nie zawiódł, bo młodzieżowy reprezentant Polski niemal zawsze, gdy pojawiał się na boisku, był wzmocnieniem drużyny. Zagrał dla Lecha w pięciu meczach - z Legią Warszawa, Podbeskidziem Bielsko-Biała i Koroną Kielce od pierwszej minuty. Przyczynił się do zdobycia trzech goli. Najpierw w pojedynku z Widzewem Łódź nieszablonowym podaniem rozpoczął akcję, po której Rafał Murawski zdobył jedyną bramkę meczu. W spotkaniu z Legią zaś popisał się zagraniem piętą do Huberta Wołąkiewicza, który asystował przy trafieniu Bartosza Ślusarskiego. To Karol Linetty wreszcie przejął piłkę na boisku w Kielcach, podał do Łukasza Trałki, który swoim niecelnym strzałem zaliczył asystę przy zwycięskim golu Bartosza Ślusarskiego. Ale młody pomocnik imponował też w innych sytuacjach, a na murawie zachowywał się jak rutyniarz z ponad setką gier w ekstraklasie.

Nie jest więc zaskoczeniem, że Lech Poznań chce się związać na dłużej z tak dobrze rokującym nastolatkiem. - Potwierdzam, że odbyły się pierwsze rozmowy z Lechem na temat nowego kontraktu Karola Linettego - mówi menedżer Przemysław Erdman. - Wielkiego pośpiechu nie ma, bo Karol kończy 18 lat w lutym i nową umowę możemy podpisać dopiero w marcu - dodaje.

Obecny kontrakt Karola Linettego z Kolejorzem obowiązuje do końca tego sezonu. Sytuacja z tak młodym zawodnikiem jest jednak inna niż z dorosłymi piłkarzami, którzy mogą podpisać kontrakt z innym klubem już na pół roku przed wygaśnięciem bieżącej umowy. Za gracza do 23. roku życia trzeba zapłacić ekwiwalent za wyszkolenie. Wysokość opłaty rośnie m.in. wraz z występami w reprezentacji kraju, także młodzieżowej. A Karol Linetty to przecież podstawowy zawodnik drużyny do lat 17, która wiosną zajęła trzecie miejsce na mistrzostwach Europy. Teraz jest ważnym piłkarzem w kadrze U-19. - W przypadku Karola ekwiwalent za wyszkolenie nie byłby taki mały, bo wynosi ok. 300 tys. euro - przypomina menedżer zawodnika.

Karol Linetty powinien: