Sport.pl

Co piąty kibic na meczach Lecha Poznań jest kobietą

19 procent kibiców, którzy jesienią przyszli na mecze Lecha Poznań, to kobiety - informuje Kolejorz, który podsumowuje rundę od strony mniej sportowej.
Wzrost liczby kobiet na trybunach stadionu przy Bułgarskiej jest bardzo wyraźny. Wiosną panie stanowiły zaledwie 8 procent widowni podczas meczów Lecha Poznań. "Cieszy również wysoka frekwencja na sektorze dziecięcym, tzw. Duszyczek, na którym zasiadało nawet 3246 małych kibiców. Nie oznacza to, że to wszystkie dzieci na meczach Lecha, gdyż te coraz liczniej przychodzą również ze swoimi rodzicami. Sektor rodzinny okazał się równie atrakcyjny, a zasiadało na nim nawet 607 kibiców" - czytamy w opracowaniu przygotowanym przez poznański klub.

Lech podsumowuje też akcje, w których na swoje mecze zapraszał studentów pierwszych lat z poznańskich uczelni wyższych za symboliczną złotówkę (pozostali mogli kupować bilety za 50 procent ceny). I tak pojedynek z Piastem Gliwice obejrzało 3837 osób w wieku 18-25 lat, a spotkanie z Jagiellonią Białystok - 5778 takich kibiców.

Ponadto Lech podaje, że przeciętnie co piąty kibic na meczu w Poznaniu kupuje jedzenie w kioskach gastronomicznych na stadionie, "co oznacza, że jesienią kibice zakupili ponad 45 tysięcy kiełbas, zapiekanek czy hot-dogów".

Z kolei ci, którzy spotkania przy Bułgarskiej oglądają w najbardziej komfortowych warunkach, najliczniej stawili się na meczach z Legią Warszawa i Śląskiem Wrocław. To wtedy wynajętych zostało, odpowiednio, 45 i 32 tzw. skyboksów, czyli eleganckich lóż przygotowanych na Stadionie Miejskim na Euro 2012. Na każdym meczu zajętych było co najmniej 17 tych luksusowych pomieszczeń. W przerwie i po meczach odbywają się tam "koncerty, w holach cateringowych goszczą zawodnicy i trenerzy, a amatorzy zdrowej rywalizacji mogą spróbować swoich sił w grze w piłkarzyki".

Więcej o:
Komentarze (2)
Co piąty kibic na meczach Lecha Poznań jest kobietą
Zaloguj się
  • marcellomenello

    Oceniono 1 raz -1

    ja tam sie boję że oplują ,...no i jak 3-letniej córce wytłumaczyć co to znaczy "ku.wa jeb.a.na"?

  • nupel66

    Oceniono 13 razy -13

    Co piąty kibic na meczach Lecha Poznań jest kobietą a co czwarta rodzina z dziećmi jest opluta przez kibiców

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX