Piotr Reiss: Żona pozwoliła mi nadal grać w piłkę

- Mieliśmy z żoną plan, by tuż po zakończeniu przeze mnie kariery pojechać na długie i fajne wakacje. No i nic z tego... Dostałem propozycję przedłużenia umowy do końca sezonu i niestety żona zgodziła się, bym ją przyjął - śmieje się napastnik Lecha i najstarszy gracz ekstraklasy, 40-letni Piotr Reiss.
Piotr Reiss w sierpniu niespodziewanie podpisał kontrakt z Lechem Poznań. Trener Mariusz Rumak twierdził, że widział w nim nie tylko piłkarza, ale też opiekuna dla młodych zawodników w kadrze poznańskiego klubu. Reiss jesienią nie grał wiele - wszedł na boisko w czterech meczach ekstraklasy, nie strzelił w nich ani jednego gola. - Tych minut na boisku nie było wiele, gola też mi brakuje. Teraz jednak przed nami okres przygotowawczy, zamierzam pokazać trenerom, że stać mnie jeszcze na utrzymanie poziomu wymaganego w ekstraklasie. Wiosną liczę na więcej gry - mówi najbardziej doświadczony piłkarz Lecha. - Mam jeszcze jedno piłkarskie marzenie: chcę zdobyć z Lechem mistrzostwo Polski. To mój cel i będę robił wszystko, by pomóc zespołowi to osiągnąć.

Reiss twierdzi, że rozumie politykę Lecha polegającą na promowaniu młodych graczy. - Często rozmawiam o tym z trenerem. Dociera do mnie to, że jeśli nie będzie potrzeby, by Piotr Reiss pojawił się na boisku, to więcej szans na grę ma młodzież, która jest przyszłością tego klubu. Jestem jednak ambitnym człowiekiem i chciałbym grać więcej. Wiem, że muszę czekać na swoją szansę - mówi zawodnik.

- Gra w Lechu zawsze była moim marzeniem, i trudno z tych marzeń zrezygnować. A żona jest na tyle wyrozumiała, że zgodziła się, bym nadal zawodowo kopał piłkę. Nie mam jednak wątpliwości, że runda wiosenna będzie moją ostatnią w karierze - twierdzi Piotr Reiss.