Sport.pl

Były obrońca Lecha Poznań bezrobotny. Pojechał na testy do...

Na testach w Widzewie Łódź pojawił się Dawid Kucharski. 28-letni obrońca z przeszłością w Amice Wronki, Lechu Poznań i szkockim Heart of Midlothian szuka klubu po tym, jak latem rozstał się z Pogonią Szczecin.
Dawid Kucharski nie miał jeszcze 18 lat, gdy zadebiutował w pierwszym zespole Amiki Wronki. Było to, co ciekawe, w meczu Pucharu UEFA z walijskim TNS Llansantffraid (5:0). Przed osiągnięciem pełnoletności zdążył też rozegrać kilka spotkań w ekstraklasie, występował w młodzieżowych reprezentacjach Polski. Wydawało się, że zrobi karierę. Tymczasem, gdy latem 2009 roku odchodził po trzech sezonach z Lecha Poznań, miał na koncie 98 występów w ekstraklasie i od tego czasu... nie zagrał w niej ani razu.

Wyjechał do Szkocji, gdzie najpierw grał w zespole Heart of Midlothian, ale sezon spędził jako rezerwowy. Przenosin na Wyspy żałował potem: - Tam straciłem najwięcej. Takie jest życie, że wybory pociągają za sobą konsekwencje. Mam silną psychikę, jestem dobrej myśli i wierzę, że wszystko wróci na właściwe tory już w najbliższej przyszłości.

Latem 2011 roku trafił do pierwszoligowej Pogoni Szczecin i swoimi jedenastoma występami wspomógł ją w skutecznej walce o awans do ekstraklasy. Już po awansie znalazł się na liście transferowej Pogoni i jesienią był bez klubu. Teraz zameldował się na treningu Widzewa Łódź. Wraz z Dawidem Kucharskim z łódzkim zespołem ćwiczy Czarnogórzec Stefan Cicmil.

Więcej o: