Lech Poznań wysłał ofertę kontraktu Szymonowi Pawłowskiemu

Jeden z najlepszych skrzydłowych w ekstraklasie, piłkarz Zagłębia Lubin i reprezentacji Polski Szymon Pawłowski dostał propozycję kontraktu od Lecha Poznań. Czy przeniesie się na Bułgarską już zimą?
- Przed końcem roku nie podejmiemy decyzji. Z władzami klubu spotkamy się po urlopie Szymona i ustalimy strategię działania - mówi w "Przeglądzie Sportowym" menedżer zawodnika Bartłomiej Bolek. Jakie są możliwe scenariusze?

Kontrakt 26-letniego zawodnika z Zagłębiem Lubin jest ważny tylko do końca tego sezonu. Zgodnie z przepisami Szymon Pawłowski może po 1 stycznia podpisać umowę z dowolnym klubem i przenieść się do niego za pół roku. Zainteresowane piłkarzem są Lech Poznań i Wisła Kraków, ale też kluby zagraniczne, m.in. z Niemiec i Turcji. Jak informuje "Przegląd Sportowy", jego występ w ostatnim meczu rundy z Wisłą Kraków oglądało pięciu skautów spoza Polski. Kapitan Zagłębia nie wyklucza też jednak pozostania w Lubinie, ale wielokrotnie podkreślał, że chciałby spróbować swoich sił za granicą.

"Szefowie Zagłębia, jeśli ich zawodnik nie zaakceptuje warunków nowej umowy, będą musieli rozważyć, co lepsze - zatrzymać wiodącego piłkarza w drużynie jeszcze na pół roku albo usiąść z kalkulatorem w ręku, robiąc rachunek zysków i strat. Na odejściu Pawłowskiego już zimą klub zaoszczędziłby sześć jego pensji. Dodatkowo zarobiłby na transferze 200-300 tys. euro" - analizuje sportowy dziennik.

Przypomnijmy, że Szymon Pawłowski trafił do Lubina z Wielkopolski, z Mieszka Gniezno. Wcześniej był też piłkarzem szkółki w Szamotułach. Zagrał w 12 spotkaniach reprezentacji Polski i został przez Waldemara Fornalika powołany na najbliższy mecz towarzyski z Macedonią.