Co dziesiąty piłkarz ekstraklasy nie chciałby pracować z trenerem Lecha Poznań

Lech Poznań ma bezdyskusyjnie najlepszą publiczność w ekstraklasie, ale też jedno z najgorszych boisk; Luis Henriquez jest w czołówce największych ligowych naciągaczy, zaś Marcin Kamiński znajduje się wśród najbardziej przecenianych piłkarzy - wynika z ankiety, którą wśród wszystkich zawodników ekstraklasy przeprowadził Canal+.
Zakończoną właśnie rundę jesienną ekstraklasy tradycyjnie już w bardzo oryginalny sposób podsumowuje telewizja Canal+. Stacja, która pokazuje wszystkie mecze najwyższej ligi piłkarskiej w kraju, przeprowadziła ankietę wśród wszystkich zawodników ekstraklasy. "Spytaliśmy samych zainteresowanych, kto wyróżnia się w ich gronie techniką, a kto twardą grą. Kogo uważają za najbardziej przecenianego, a kogo za szczególnie niedocenianego zawodnika ligi. Z jakim trenerem chcieliby pracować i jaki arbiter najlepiej wykonuje swoją pracę. Który klub ma najlepsze boisko i któremu najbardziej pomagają sędziowie" - pisze na swojej stronie Canal+. W wielu kategoriach pojawiają się nazwiska piłkarzy Lecha, jego trenera, no i nazwa poznańskiego klubu.

Przede wszystkim "Kolejorz" jest bezdyskusyjnym zwycięzcą wyborów na najlepszą publiczność. 53,8 proc. ligowych graczy uznała za taką kibiców w Poznaniu. Zdaniem 6,9 proc. zawodników sędziowie przy Bułgarskiej prowadzą mecze "po gospodarsku", przy czym niekwestionowanym liderem jest tutaj Legia Warszawa (71,4 proc. ligowców twierdzi, że przy Łazienkowskiej najbardziej "gwiżdże się" pod gospodarzy). Dla 17,3 proc. piłkarzy stadion w Poznaniu ma najgorszą murawę w całej lidze (gorszą ma tylko Korona Kielce - 26,7 proc. i Podbeskidzie Bielsko-Biała z wynikiem 17,8 proc.).

W dwóch rolach występuje w głosowaniu trener Lecha Poznań Mariusz Rumak. Co dziesiąty piłkarz ekstraklasy (dokładnie 10,6 proc. głosujących) wskazał go jako trenera, z którym najbardziej nie chciałby pracować. Niższe notowania mają tylko Marcin Sasal i Michał Probierz. Natomiast 4,7 proc. podało nazwisko Mariusza Rumaka w rubryce "trener, z którym najbardziej chciałbym pracować". Jeśli wierzyć ankiecie, blisko połowa zawodników w Polsce marzy o tym, by trafić do zespołu prowadzonego przez Jana Urbana.

Przejdźmy do samych zawodników. Kapitan Lecha Poznań Rafał Murawski jest czwarty wśród piłkarzy grających najbardziej fair (7 proc. głosów), a z drugiej strony aż dwóch lechitów jest w piątce największych naciągaczy. To wicelider w tej kategorii Luis Henriquez (11,3 proc. przy 32,4 proc. Miroslava Radovicia z Legii) oraz Manuel Arboleda. 5,9 proc. głosów na Kolumbijczyka daje mu czwartą pozycję.

Lechitów nie ma w czołówce zawodników o najwyższych umiejętnościach technicznych i największych ligowych twardzieli oraz najbardziej niedocenionych graczy. Wśród tych najbardziej przecenianych znajdujemy nazwiska stoperów Lecha: na trzecim miejscu Marcina Kamińskiego (7,2 proc.), a na piątym Manuela Arboledy (5,3 proc. daje mu piąte miejsce w hierarchii). Wreszcie wyróżniony w gronie bramkarzy jest przedstawiciel "Kolejorza" Jasmin Burić. 9,7 proc. zawodników ekstraklasy uważa Bośniaka za najbardziej przecenionego gracza na swojej pozycji, a jednocześnie 6,2 proc. uznała go za... najbardziej niedocenianego bramkarza.

Ligowcy o lidze - podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2012/2013