Trenerzy Lecha Poznań na stażu u byłego selekcjonera Anglii

Na pięciodniowy staż wylecą 12 grudnia pierwszy trener Lecha Poznań Mariusz Rumak i jego asystent, Jerzy Cyrak. Udadzą się do lidera holenderskiej ekstraklasy, Twente Enschede, gdzie trenerem jest Anglik, Steve McClaren.
- Nie tak bardzo jak na wizycie w Twente zależy mi na możliwości podpatrzenia metod pracy Steve'a McClarena. To przecież były asystent Aleksa Fergusona - mówi Mariusz Rumak. Steve McClaren pracował u boku "Sir Aleksa" w Manchesterze United, w latach 1999-2001.

51-letni Anglik prowadził już Twente w latach 2008-10. Obecna kadencja trwa od początku tego roku. Zespół z Enschede jest obecnie liderem holenderskiej Eredivisie, występował też w fazie grupowej Ligi Europejskiej, ale po czwartkowej porażce z Helsingborgiem zajął ostatnie miejsce w swojej grupie.

Steve McClaren to przede wszystkim były selekcjoner reprezentacji Anglii. Objął to stanowisko w połowie 2006 roku (wcześniej, przez wiele lat był asystentem w kadrze), ale został zwolniony niespełna półtora roku później, gdy Anglicy stracili szanse na udział w Euro 2008. Na dużej imprezie piłkarskiej zabrakło ich wówczas po raz pierwszy od mundialu w USA w 1994 roku.

Na arenie międzynarodowej największy sukces Steve McClaren odniósł z Middlesbrough, z którym w 2006 roku dotarł do finału Pucharu UEFA.