Sport.pl

Sławomir Twardygrosz: Grałem w Lechu. We Wrocławiu uważają mnie za zdrajcę

PRZEGLĄD PRASY. Były piłkarz Lecha Poznań i Śląska Wrocław Sławomir Twardygrosz opowiada w ?Przeglądzie Sportowym? o tym, jak ważne są dla niego oba kluby. Z jednym i drugim związał swoją karierę. Niestety, kibice śląska Wrocław uważają go za zdrajcę.
Powodem są przenosiny zawodnika ze Śląska Wrocław do Lecha Poznań, do których doszło w 1994 roku. Fani z Wrocławia nie mogą tego Sławomirowi Twardygroszowi wybaczyć. - Dla każdego piłkarza decyzja o zmianie barw klubowych jest bardzo trudna. Wiedziałem, że mogę narazić się na niechęć kibiców. Miałem jednak możliwość rozwoju i postanowiłem z tej szansy skorzystać - tłumaczy piłkarz w "PS".

Po pięciu sezonach spędzonych w Śląsku Wrocław w 1995 roku Sławomir Twardygrosz zagrał przeciw niemu w barwach Kolejorza. Reakcja fanów z Wrocławia była bardzo ostra. Piłkarz wspomina, że było mu przykro i że wie, iż na trybunach byli także kibice, którzy nie patrzyli na niego z nienawiścią. Dodaje, że gdyby wiedział, że jego odejście do Lecha zostanie we Wrocławiu tak odebrane ... zrobiłby to samo.

Sławomir Twardygrosz: Nie jestem zdrajcą

Więcej o: