Sport.pl

Wielka zadyma na meczu Lech Poznań - Śląsk Wrocław [WIDEO]

Mecz przedłużony o sześć minut, boisko spowite dymem, duszący się bramkarz Lecha Poznań Krzysztof Kotorowski - tak wyglądał mecz Lecha Poznań ze Śląskiem Wrocław, podczas którego kibice Lecha odpalili dziesiątki zabronionych na trybunach rac.
Kibicowskie fora już przed meczem zapowiadały, że na trybunach będzie gorąco. Miała to być reakcja na decyzję sądu, który nałożył dwuletni zakaz stadionowy na kibicowskiego wodzireja. W pierwszej połowie incydentów nie było, dopiero po przerwie trybuny "zapłonęły". Gdy stewardzi próbowali zapobiec rozwinięciu wielkiej flagi zakrywającej cały sektor, pobiegli w ich stronę szalikowcy i kopiąc przepędzili z trybuny. Próbował reagować spiker, który ostrzegał przed karami, jakie grożą Lechowi. Zadymiarze nic sobie nie robili z jego uwag. Mecz kilka razy został przerwany, dym z rac pokrył całe boisko. Bramkarz Krzysztof Kotorowski musiał zakrywać sobie usta i nos.

Decyzję w sprawie ewentualnego zamknięcia trybuny zajmowanej przez najbardziej zagorzałych może podjąć wojewoda wielkopolski Piotr Florek.

Materiały wideo nakręcono smartfonem HTC One X.

Jeśli przez zachowanie publiczności mecz jest przerywany, to...
Więcej o:
Komentarze (47)
Wielka zadyma na meczu Lech Poznań - Śląsk Wrocław [WIDEO]
Zaloguj się
 • zapiekanek

  Oceniono 229 razy 89

  Kolejorz powinien podziękować Śląskowi za to, że nie strzelił 4 bramki, przez co uratował Poznaniowi stadion. Po czwartej bramce kulturalni, a jakże, fani Lecha Poznań puściliby cały stadion z dymem. Wtedy wojewoda nie miałby nawet czego zamykać. A tak, wojewoda obiekt zamknie, wiosną Kolejorz będzie grał we Wronkach, a na Bułgarską przeniosą giełdę samochodową albo wrócą ogródki działkowe.

 • ulanzalasem

  Oceniono 161 razy 69

  Niech ci prawdziwi fani zorganizują swoje rozgrywki, nich na każdym meczu będą racę, flagi, a w razie złego wyniku można wyłamywać krzesełka, rzucać nimi w przyjezdnych. Po meczu na murawie będzie odbywało się drugie spotkanie kibice miejscowych vs przyjezdni...wszystko dozwolone. Tylko jedna prośba niech miasto się do tego nie dokłada, niech 100% kasy na pensje, murawę, budowę i utrzymanie stadionu idzie wyłącznie z kieszeni tych prawdziwych kibiców, niech wyciągną 400 mln zł na stadion Legii, Lecha czy innego klubu ;)

 • omgvoy

  Oceniono 86 razy 44

  Niektorzy mowia ze to duma Polski....mlodzi patrioci w akcji.

 • nkn69

  Oceniono 93 razy 27

  Brawo lech!
  Warszawa

 • mirekg1963

  Oceniono 51 razy 21

  No przecież im nie chodzi o oprawę meczu, o wspieranie drużyny ale tylko i wyłącznie o to żeby była zadyma, żeby się coś dział co jest zabronione...Mecz już kompletnie ich nie interesuje...A tych pseudo fanatyków jest coraz więcej. Prawdziwych kibiców już jest mało...tylko dealerzy narkotykowi, to im taki stan odpowiada

 • tsuranni1

  Oceniono 60 razy 12

  hahaha - oni są tak głupi, że nawet indywidualnych zakazów stadionowych nie trzeba dla tej bezmozgiej hołoty stosować! :DDDD Zamkną stadion i w końcu skończą się kłopoty z parkowaniem na okolicznych osiedlach. Za rok, dwa Rutkowscy sie obrażą i wrócą do Wronek, a za 10 lat stadion będzie mozna zaorać :) I skończy się błazenada Grobelnego. Szkoda tylko, że kasy nikt juz nam nie odda....

 • snake.plissken

  Oceniono 26 razy 8

  Artykuł, a zwłaszcza jego tytuł żenujący. Zresztą ten śmieszny news jest najlepszym przykładem jak jest bezpiecznie na polskim stadionach. Dzisiaj szczująca Wyborcza nazywa ZADYMĄ ładną oprawę i odpalenie pitotechniki. Co ciekawe jeszcze kilka kat temu kibice za takie oprawy byli dostawali nagrody od Ekstraklasy czy mediów. Dzisiaj za to samo są nazywani "bandytami". Śmiech na sali. Ale niech odpalą race w Dortmundzie czy zrobią kartoniadę na Camp Nou - tam to dalej są kibice i wspaniała atmosfera. PS Kolejne artykuły kibolach i agencie Tomku: co dzisiaj przepychamy ACTA czy inne GMO?

 • cheshire

  Oceniono 17 razy 3

  kibolstwo nie interesuje się meczem. Dla nich wazna jest ich zabawa zwana "oprawą". Bezmyślność tych półgłówków nie pozwala im nawet zauważyć padających bramek, bo alurat zasłonili się flagą, albo odwrócili plecami do boiska na komendę swojego wodza. lech powinien dostać potężną karę finansową i może dopiero teraz zrozumie, że bez tej bandy na trybunie mecz będzie normalny. Szkoda tylko, że pewnie znowu nie uda się ustalić winnych ekscesów na trybunie. Ciekawe co ma do powiedzenia firma ochroniarska w temacie skuteczności kontrolowania wchodzących na trybunę kiboli. Łatwiej kontrolować dzieci wchodzące na sektor dziecięcy niż "prawdziwych kibiców".

 • shravakayana

  Oceniono 23 razy 3

  Piekny tytuł... nalezało by wiedzieć znaczenie poszczególnych słów szanowni douczeni redaktorzy... wszak zadyma oznacza bójki pseudokibiców a nie odpalanie rac... gratuluje po raz kolejny rzetelności...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX