Hubert Wołąkiewicz: Zagramy przed publicznością, która ostatnio widziała dwie porażki

- Ta runda przynosi dużo niespodzianek u siebie, goście zdobywają na wyjazdach sporo punktów - to dziwne. Zagramy przed publicznością, która od dwóch meczów nie widziała naszego zwycięstwa. Do końca rundy chcemy jednak zdobyć komplet punktów - mówi obrońca Lecha Poznań Hubert Wołąkiewicz przed meczem ze Śląskiem Wrocław. W dwóch poprzednich spotkaniach u siebie poznaniacy przegrali z Legią Warszawa i Jagiellonią Białystok.
Hubert Wołąkiewicz mówi też o...

...meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała: - Podobało mi się, że drużyna pokazała charakter i przegrany mecz z Legią nas nie załamał. To jest ważne. Nie mnie oceniać obrońców, najważniejsze są trzy punkty. Wiadomo, że popełniliśmy błędy i straconych bramek można było uniknąć. Dokładna analiza jeszcze nas czeka. W takiej linii obrony zespół gra rzadko, zgranie nie było takie jak powinno, mam nadzieję, że kto zagra ze Śląskiem tych błędów nie powtórzy.

...aktualnym mistrzu Polski i najbliższym rywalu, Śląsku Wrocław: - Patrząc na wyniki - są słabsi niż wtedy, gdy zdobywali mistrzostwo. Ale poza Piotrkiem Celebanem i Łukaszem Madejem większość zespołu jest taka sama, a zmienił się trener.

Cała formacja obronna Śląska jest dobra, nie będę oceniał poszczególnych piłkarzy. Trzeba się skoncentrować na stałych fragmentach gry, bo w tym są bardzo groźni. Ofensywa Śląska jest mocna, ale musimy się skupić na sobie i nie tracić bramek. Początek rundy pokazał, że możemy grać dobrze w obronie.