Piotr Reiss zagra w Lechu Poznań także wiosną? Tego chce trener

- Nie szykujemy żadnego pożegnania Piotra Reissa podczas piątkowego meczu ze Śląskiem Wrocław - mówi trener Lecha Poznań Mariusz Rumak. - A to dlatego, że chciałbym, aby grał on u nas także wiosną.
Piotr Reiss podpisał z Lechem Poznań kontrakt do końca grudnia. Teoretycznie więc piątkowy mecz ze Śląskiem Wrocław na Bułgarskiej (początek o godz. 20.45) jest jego ostatnim w Lechu. - Chciałem się lepiej zaprezentować przez te pół roku. Przede wszystkim chciałem strzelić gola. No i trochę mało tych minut wyszło - mówi zawodnik. Żalu o to, że nie zagrał z Legią Warszawa, do trenera Mariusza Rumaka nie ma. - To trener decyduje na podstawie treningów. Ja mam ten kłopot, że trudno mi na treningach pokazać wszystko, co umiem. Zawsze byłem typem zawodnika meczowego - mówi. - Moje marzenie się jednak spełniło. Kończę karierę w Lechu Poznań.

Trener Lecha Poznań Mariusz Rumak mówi: - Pożegnania nie będzie, gdyż zamierzam wnioskować o to, aby Piotr Reiss grał z nami także podczas rundy wiosennej. Mam nadzieję, że komitet transferowy się na to zgodzi. Uważam, że zawodnik ten ma fajny wpływ na naszych bardzo młodych zawodników i pomaga w ich wprowadzaniu do gry. Mają się od kogo uczyć, a potrzebują takiego piłkarskiego taty.

Piotr Reiss trafił do Lecha Poznań pod koniec sierpnia. Wystąpił w czterech meczach ligowych jako zmiennik - najwcześniej wszedł na plac w pojedynku z Lechią Gdańsk, już w 61. minucie spotkania.

CZY PIOTR REISS POWINIEN NADAL GRAĆ W LECHU POZNAŃ?>