Młody Lech gromi i zostaje wicemistrzem jesieni

Aż 5:0 wygrali piłkarze Lecha Poznań z Podbeskidziem Bielsko-Biała w ostatnim w tym roku meczu Młodej Ekstraklasy. Młodzi lechici spędzą zimę na drugim miejscu w tabeli, za Legią Warszawa.
Goście to jeden z najsłabszych zespołów w rozgrywkach, są w tabeli na przedostatnim miejscu. - Zaraz po spotkaniu z Legią głośno i wyraźnie dałem sygnał zawodnikom, że mecz z Podbeskidziem będzie dla nas najważniejszym w kończącej się rundzie. Mówiąc tak nie obawiałem się olbrzymiego potencjału piłkarskiego przeciwnika. Bardziej chodziło mi o nasze nastawienie mentalne i koncentrację przed meczem - mówi na oficjalnej stronie Lecha trener młodych lechitów Patryk Kniat. - Cały mikrocykl oraz rozmowy z zawodnikami w ciągu tygodnia poświęciliśmy głównie na ten element i to przyniosło wymierny efekt. Gratuluję chłopakom podejścia do tego meczu oraz wyniku. Ten mówi sam za siebie. Byliśmy zdecydowanym faworytem przed meczem, a w jego trakcie tylko to potwierdziliśmy.

Pierwszą bramkę w tym meczu strzelił Patryk Wolski, dla którego było to dziewiąte trafienie w tej rundzie w Młodej Ekstraklasie (ma też za sobą premierową bramkę w pierwszym zespole Kolejorza). Skuteczniejszy od niego jest tylko Kamil Zieliński z Pogoni Szczecin. Trafiali też Tomasz Kędziora i Bartłomiej Olejniczak, którzy trenują już pod okiem Mariusza Rumaka.

Wynik spotkania ustalił Dawid Kownacki, uważany za wielki talent 15-letni napastnik Lecha. Zaledwie 10 minut po golu, w 76. minucie dostał drugą żółtą i w sumie czerwoną kartkę. Dawid Kownacki to najmłodszy strzelec w historii Młodej Ekstraklasy. Urodzony 14 marca 1997 roku piłkarz zdobył dwa gole 8 września tego roku, w meczu z Ruchem Chorzów. Jesienią trafił trzykrotnie w Młodej Ekstraklasie.

Lech Poznań ME - Podbeskidzie Bielsko-Biała ME 5:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Wolski (8. min), 2:0 Kędziora (40.), 3:0 Zgarda (50.), 4:0 Olejniczak (52.), 5:0 Kownacki (66.)

Lech: Jakub Miszczuk - Tomasz Kędziora (46. Franciszek Siwek), Jan Bednarek, Błażej Cyfert, Jarosław Ratajczak - Maciej Orłowski (66. Piotr Fontowicz), Szymon Zgarda Ż, Adrian Cierpka, Bartłomiej Olejniczak (60. Kamil Bździel) - Dominik Chromiński (75. Jędrzej Łągiewka), Patryk Wolski Ż (46. Dawid Kownacki Ż,Ż-Cz).