Sport.pl

Kebba Ceesay najlepszym prawym obrońcą ligi? Możesz głosować

Sprowadzony tego lata do Lecha Poznań Kebba Ceesay znalazł się w piątce piłkarzy nominowanych do jedenastki roku w ekstraklasie na pozycji prawego obrońcy. Plebiscyt organizuje Polski Związek Piłkarzy.
To już szósta edycja plebiscytu, w którym najlepszą jedenastkę roku wybierają sami piłkarze. Teraz najwięcej głosów dostali: Michael Bemben (Górnik Zabrze), Łukasz Broź (Widzew Łódź), Kebba Ceesay (Lech Poznań), Artur Jędrzejczyk (Legia Warszawa) i Alexis Norambuena (Jagiellonia Białystok). "Należy zwrócić uwagę, iż Ceesay w Polsce występuje dopiero od rundy jesiennej, a już wskoczył do grona najlepszych zawodników na swojej pozycji" - czytamyna stronie Polskiego Związku Piłkarzy.

Organizatorzy zachęcają też internautów do głosowania na najlepszego prawego obrońcę: "Sprawdźmy, jak bardzo różni się zdanie sympatyków od piłkarzy, a może nie różni się w ogóle?". Wyboru najlepszego piłkarza na tę i pozostałe pozycje dokonają sami zawodnicy ekstraklasy.

W najlepszej jedenastce 2011 roku znalazło się dwóch byłych już lechitów: Grzegorz Wojtkowiak i Artjoms Rudnevs. Rok wcześniej Lech miał w jedenastce roku aż czterech graczy: Grzegorza Wojtkowiaka, Manuela Arboledę, Sławomira Peszkę i Roberta Lewandowskiego.

PZP organizuje też plebiscyt dla piłkarzy I ligi. Wśród nominowanych nie ma na razie żadnego zawodnika Warty Poznań.

Czy Kebba Ceesay jest najlepszym prawym obrońcą w ekstraklasie?
Więcej o:
Komentarze (2)
Kebba Ceesay najlepszym prawym obrońcą ligi? Możesz głosować
Zaloguj się
  • tylko.poznanski.lech

    Oceniono 17 razy 17

    Jego wejścia w atak to naprawdę klasa światowa, ale sama obrona mogłaby być lepsza

  • chateaux

    Oceniono 9 razy -9

    A dlaczego miałby być najlepszym obrońca ligi? Czy jest lepszy w defensywie i ofensywie niż na przykład Kikut?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX