Sport.pl

Ponad 2 mln osób obejrzało w TV mecz Lech Poznań - Legia Warszawa

W samych tylko niekodowanych stacjach telewizyjnych hit ekstraklasy, niedzielny mecz Lecha Poznań z Legią Warszawa, obejrzało 2,090 mln osób - donosi serwis media2.pl. Takiej widowni nie miał tej jesieni żaden inny pojedynek ekstraklasy.
Blisko 41 tys. na trybunach stadionu przy Bułgarskiej i ponad 2 miliony osób przed ekranami telewizorów - mecz Lecha z Legią wywołał bardzo duże zainteresowanie jak na spotkanie ligowe. Pojedynek z Poznania pokazywała na żywo TVP (w "Jedynce" i na TVP HD) jako drugi i ostatni w tej rundzie mecz ekstraklasy. "Na antenie TVP1 mecz oglądało 1,651 mln widzów, co dało stacji udziały na poziomie 13,36 proc. Mecz był pokazywany także na antenie Canal+ Sport, transmisja przyciągnęła ponad 186,1 tys. widzów, co dało stacji udziały na poziomie 1,51 proc. Z kolei na antenie Polsat Sport spotkanie oglądało ponad 252,5 tys. widzów, co dało stacji udziały na poziomie 2,05 proc" - wynika z badań przeprowadzonych przez Nielsen Audience Measurement dla media2.pl.

Serwis przypomina, że inny jesienny mecz ekstraklasy, starcie Lechii Gdańsk z Legią Warszawa, ściągnął przed ekrany TVP1 1,3 mln widzów.

Cały artykuł - tutaj.

Na koniec rundy Lech Poznań:
Więcej o:
Komentarze (6)
Ponad 2 mln osób obejrzało w TV mecz Lech Poznań - Legia Warszawa
Zaloguj się
 • chateaux

  Oceniono 3 razy 1

  Nie policzyliście kilkuset tysięcy jeśli nie kilku milionów Polaków na całym świecie, oglądających ten mecz dzięki internetowemu streamingowi.

 • rozbojnick

  Oceniono 15 razy -5

  "M jak miłość" - śmierć Hanki Mostowiak oglądało 8,3 mln widzów ... www.fakt.pl/M-jak-milosc-smierc-Hanki-Mostowiak-ogladalo-8-3-mln-widzow-Wielka-ogladalnosc-odcinka-M-jak-milosc,artykuly,136144,1.html

 • eskulapp

  Oceniono 15 razy -13

  Prawda jest taka, że o tej porze w niedziele każda audycja zebrałaby właśnie taką widownię, nawet gdyby to były same reklamy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX