Ponad 2 mln osób obejrzało w TV mecz Lech Poznań - Legia Warszawa

W samych tylko niekodowanych stacjach telewizyjnych hit ekstraklasy, niedzielny mecz Lecha Poznań z Legią Warszawa, obejrzało 2,090 mln osób - donosi serwis media2.pl. Takiej widowni nie miał tej jesieni żaden inny pojedynek ekstraklasy.
Blisko 41 tys. na trybunach stadionu przy Bułgarskiej i ponad 2 miliony osób przed ekranami telewizorów - mecz Lecha z Legią wywołał bardzo duże zainteresowanie jak na spotkanie ligowe. Pojedynek z Poznania pokazywała na żywo TVP (w "Jedynce" i na TVP HD) jako drugi i ostatni w tej rundzie mecz ekstraklasy. "Na antenie TVP1 mecz oglądało 1,651 mln widzów, co dało stacji udziały na poziomie 13,36 proc. Mecz był pokazywany także na antenie Canal+ Sport, transmisja przyciągnęła ponad 186,1 tys. widzów, co dało stacji udziały na poziomie 1,51 proc. Z kolei na antenie Polsat Sport spotkanie oglądało ponad 252,5 tys. widzów, co dało stacji udziały na poziomie 2,05 proc" - wynika z badań przeprowadzonych przez Nielsen Audience Measurement dla media2.pl.

Serwis przypomina, że inny jesienny mecz ekstraklasy, starcie Lechii Gdańsk z Legią Warszawa, ściągnął przed ekrany TVP1 1,3 mln widzów.

Cały artykuł - tutaj.

Na koniec rundy Lech Poznań: