A w Warszawie piszą: To Legia jest atrakcją dla Poznania!

To wizyta Legii Warszawa przyciąga na stadion w Poznaniu nieprzebrane tłumy. Inne mecze mają niższa frekwencję, więc to Legia jest atrakcją dla Poznania - pisze serwis warszawa.sport.pl. Niedzielny mecz Kolejorza z Legią Warszawa obejrzy prawie 42 tysiące osób.
Zdaniem warszawskiego serwisu, diagnoza jest jasna: wizyta Legii Warszawa jest magnesem i atrakcją dla poznańskich kibiców. Na pozostałych spotkaniach Lecha przy Bułgarskiej frekwencja była wysoka, ale nie aż tak. Najwyższa dotąd w sezonie to 28 tys. ludzi na pojedynku z Pogonią Szczecin.

"Nie tylko w Poznaniu Legia ściąga widzów na stadiony. Na innych wielkich stadionach w Polsce - 44-tysięcznych obiektach Lechii i Śląska oraz wiślackim 33-tysięczniku - jest podobnie. Większą frekwencją niż mecze z Legią cieszą się tylko spotkania między wymienionymi trzema klubami, których ultrasi są zaprzyjaźnieni" - czytamy na warszawa.sport.pl.

Oliwy do ognia dolewa jeszcze Jerzy Podbrożny, były znakomity napastnik zarówno Lecha Poznań, jak i Legii Warszawa. - Te spotkania zawsze elektryzowały. Odczucia odnośnie do kibiców z Poznania mam takie, że zawsze byli specyficzni. Pamiętam, że jeśli przez 30 minut nie udawało nam się zdobyć bramki, to zaczynały się gwizdy. W Warszawie to wyglądało trochę inaczej. Dopingowali nas bez względu na wynik - mówi.

Legia jest atrakcją dla kibiców w Poznaniu

CZY ZGADZACIE SIĘ Z TYM PUNKTEM WIDZENIA?