Sport.pl

Karol Linetty z francuskim nazwiskiem - znęcali się nad nim, nazywali wieśniakiem. Teraz zagra z Legią?

Pochodzi z Damasławka, małej miejscowości pod Poznaniem. Nie stać go było na dobre buty. Nie miał więc lekko podczas treningów z rówieśnikami, którzy go wyśmiewali i znęcali się nad nim. W niedzielę jednak to on, a nie owi rówieśnicy może zagrać z Legią Warszawa - pisze o Karolu Linettym ?Przegląd Sportowy?.
Karol Linetty ma 17 lat. Jego nazwisko to prawdopodobnie pochodna wizyty w Wielkopolsce francuskich żołnierzy Napoleona. Przebojem wdarł się do składu Lecha Poznań, zagrał w dwóch jego ostatnich meczach. "Przegląd Sportowy" sugeruje nawet, że może wyjść w podstawowym składzie na mecz z Legią Warszawa, co jednak jest mało prawdopodobne. Karol Linetty jest dziś skuteczny wtedy, gdy pojawia się na meczu jako zawodnik z ławki. jak twierdzi trener Rumak, to daje mu przewagę nad silniejszymi fizycznie rywalami.

Z ławki czy w wyjściowym składzie, Karol Linetty ma wielkie szanse na to, by zagrać z Legią, choć jeszcze kilka lat temu był obiektem drwin i znęcania się ze strony rówieśników. Matka chłopaka Elżbieta Linetty nieraz słyszała w słuchawce jego płacz, gdy dzwonił z obozu i opowiadał, jak koledzy znęcają się nad nim. Trzech młodych lechitów zostało za to nawet wyrzuconych z zajęć. Karol Linetty nie miał tak dobrych butów jak oni, nie znał najnowszych filmów ani gier. Odstawał.

Trafił do Lecha jako dziesięciolatek i zaczął się szybko rozwijać. Doszło do tego, że kilka miesięcy temu miał już na mailu gotowy kontrakt z belgijskim Anderlechtem. Tylko podpisać i wyjechać. Mama chłopaka Elżbieta Linetty uznała jednak, że piłkarz nie jest na to gotowy. Dziś gra w pierwszym zespole Kolejorza.

Historia Karola Linettego

CZY KAROL LINETTY TO DOBRY PIŁKARZ?

Więcej o:
Komentarze (11)
Karol Linetty z francuskim nazwiskiem - znęcali się nad nim, nazywali wieśniakiem. Teraz zagra z Legią?
Zaloguj się
 • ewa5.0

  Oceniono 81 razy 77

  Wygląda na to że to mądry chłopak i zostanie w Lechu,na wyjazd za granicę ma jeszcze sporo czasu.

 • bigwaser

  Oceniono 63 razy 61

  Widać że mądry chłopak i mame ma mądrą, bo rutek by jużgo opchnął za złamanego grosza... a może zostać gwiazdą Lecha.

 • mitoogorkach

  Oceniono 38 razy 34

  Glupkow mozna juz od malego poznac, wlasnie przez takie zachowania, pozniej jak dorastaja sa jeszcze wiekszymi glupkami, na startosc to po prostu buraki, takie zycie. Ile to glupko mi dokuczalo za mlodu, a dzis ja nazywam ich burakami :-) Sek w tym, ze mlodosc jest krotkam wiec krotko sie cierpi, natomiast pozniej skala sie wydluza kilku-krotnie, to maja dopiero buraki cierpienie.

 • ketjow1978

  Oceniono 26 razy 26

  "Karol Linetty jest dziś skuteczny wtedy, gdy pojawia się na meczu z ławki" - abstrahując od tego jak jest to napisane, skąd wiadomo że jest skuteczny gdy wchodzi z ławki? Jeśli dobrze pamiętam, nie zaczynał jeszcze meczu w pierwszym składzie

 • bukaj22

  Oceniono 12 razy 12

  Widać , ze chłopak ma mądrych rodziców i bardzo dobrze. Akurat , to że nie znał gier i nie miał markowych butów , to jego atut. Dziś dzieciaki są ubrane od stóp do głów tylko trenować im się nie chce. Co innego to imprezy. Widać , że chłopak ma zacięcie do sportu a tylko dzięki ciężkiej pracy jest w Lechu. Jeśli będzie się tak dalej rozwijał może być doskonałym zawodnikiem w skali Europejskiej , ale nie kraczmy. Ma jeszcze czas , by dojrzeć i okrzepnąć.

 • adrian_te

  Oceniono 14 razy 8

  Widzę że zaczyna się marnowanie kolejnego polskiego talentu. Chłopak zagrał parę minut w ekstraklasie a już się pojawiają łzawe historyjki mające wykreować go na Bóg wie kogo. Może by tak poczekać i pozwolić mu pograć w pierwszej 11 przynajmniej z pół roku.

 • tpiwo

  Oceniono 7 razy 7

  Karolek może błyszczeć w ekstraklasie, ale nie rozpędzajmy się. Nie wkładajmy korony na głowę chłopca który na razie ma grać, cieszyć się tym co robi. Ni pompujmy błagam!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX