Zobacz bramkę Bartosza Bereszyńskiego w meczu z Niemcami

Napastnik Lecha Poznań Bartosz Bereszyński zdobył zwycięską bramkę w meczu reprezentacji U-20 Polska - Niemcy. Biało-czerwoni wygrali w Gliwicach 2:1, a w kadrze prowadzonej przez Władysława Żmudę zagrali także inni lechici, Szymon Drewniak i Marcin Kamiński.
Bartosz Bereszyński, który wciąż czeka na pierwszego gola dla Lecha w ekstraklasie, jest kapitanem i podstawowym zawodnikiem kadry młodzieżowej. - Celem tej kadry jest pomóc piłkarzom zaadoptować się z piłką po zakończeniu wieku juniora. Te mecze muszą im pomagać w karierach, by lepiej się rozwijali - mówił po meczu Władysław Żmuda. - Jak się gra przeciwko Niemcom, to trzeba się cieszyć z wygranej. To trudny rywal i wymagający, stąd radość. Każda wygrana z takim rywalem daje motywacje. Pokazali świetne umiejętności, nie było łatwo. Rok zakończyliśmy wygraną, jeszcze w 2012 roku nie polegliśmy. Obyśmy kolejny rok mieli tak szczęśliwy.

O wygranej nad Niemcami przesądził gol zdobyty przez Bartosza Bereszyńskiego. Trafienie poznańskiego napastnika, a także ładny strzał z dystansu w wykonaniu Marcina Kamińskiego można obejrzeć - tutaj. (Początek skrótu z meczu ok. 1:40).