Bartosz Bereszyński pogrążył Niemców, dał wygraną Polsce

W meczu w ramach Turnieju Czterech Narodów reprezentacja Polski do lat 21 wygrała z Niemcami 2:1. Zwycięską bramkę dla podopiecznych Władysława Żmudy zdobył napastnik Lecha Poznań Bartosz Bereszyński.
Bartosz Bereszyński, który w ostatnich dwóch meczach Lecha Poznań był jego podstawowym napastnikiem, rozegrał cały mecz. W 74. minucie zdobył zwycięską bramkę dla Polaków. Wcześniej prowadzenie dał im Kacper Przybyłko z 1.FC Köln. Wyrównał w 24. minucie Philipp Hofmann z SC Paderborn.

Pełne 90 minut zaliczyli również Marcin Kamiński oraz Szymon Drewniak. Mecz odbył się w Gliwicach, a zaraz po nim zawodników Lecha Poznań odebrał kierownik drużyny Dariusz Motała, tak aby jak najszybciej wrócili do Poznania i mogli szykować się do meczu Kolejorza z Legią Warszawa.

Skład Polski w tym meczu:

Jakub Szumski - Julien Tadrowski, Marcin Kamiński, Michał Nalepa, Adam Pazio - Mateusz Lewandowski (46. Krzysztof Kopciński), Szymon Drewniak, Dominik Furman, Kacper Przybyłko (90. Mateusz Szwoch), Bartosz Bereszyński - Łukasz Zwoliński (46. Piotr Piekarski, 90. Maciej Bobek)