Trener Mariusz Rumak: Odwdzięczymy się kibicom

- Na tak olbrzymie zainteresowanie naszym meczem z Legią Warszawa możemy zareagować tylko w jeden sposób: zrobimy wszystko, aby kibice otrzymali dobre spotkanie - mówi trener Lecha Poznań Mariusz Rumak przed niedzielnym spotkaniem z Legią Warszawa.
Spotkanie na stadionie przy Bułgarskiej ma zamiar obejrzeć ponad 40 tysięcy widzów. To rekord frekwencji w tym sezonie i najwyższa frekwencja na ligowym meczu Lecha Poznań od 1984 roku!

Trener Mariusz Rumak mówi: - Postaramy się odwdzięczyć wszystkim tym, którzy przyjdą na nasz mecz. A odwdzięczyć się możemy tylko w jeden sposób: zrobić wszystko, by mecz był dobry i by go wygrać. Taka frekwencja obliguje nas do tego, żeby zaprezentować się godnie.

Jego zdaniem, Lech Poznań i Legia Warszawa prezentują podobny poziom. - Jeśli dołożymy do tego rangę tego meczu, to o wyniku najprawdopodobniej będą decydowały detale - mówi. - W takich spotkaniach z Legią trudno się otworzyć, ale mam nadzieję, że kibice nie zobaczą wyniku 0:0. Mamy swoje atuty w ataku i postaramy się je wykorzystać.

Mariusz Rumak podkreślił, że zespół do meczu z Legią Warszawa przygotowuje się tak samo, jak do innych gier. - Gdyby było inaczej, to by oznaczało, że w wypadku poprzednich meczów nie zrobiliśmy wszystkiego, co możliwe, aby się przygotować - uzasadnia. - Natomiast faktycznie mecz z Legią jest dla nas spotkaniem najważniejszym.

O Legii Warszawa mówi: - Ona zasługuje na swój dorobek punktowy. To bardzo trudny i wymagający rywal. Jednakże gdybyśmy nie stracili punktów w meczu z Pogonią Szczecin, to my dzisiaj bylibyśmy liderem.

CZY LECH POZNAŃ PORADZI SOBIE Z LEGIĄ WARSZAWA?