Sport.pl

Piłkarze Kolejorza zszokowani frekwencją na Lech - Legia

- Coś takiego zdarza się czasami raz w życiu, a w wypadku wielu piłkarzy - nigdy - mówi Mateusz Możdżeń o frekwencji, jaka szykuje się na meczu Lecha Poznań z Legią Warszawa. Nawet doświadczeni gracze Kolejorza są zszokowani tym, że na mecz wybiera się ponad 40 tysięcy widzów.
Lech Poznań zgłosił imprezę masową na 41 609 osób i tyle może wpuścić na stadion. To pierwsza frekwencja powyżej 40 tysięcy w tym sezonie i pierwsza na meczu ligowym Lecha Poznań od 28 lat!

W szoku są nawet sami piłkarze Lecha Poznań. Gergo Lovrencsics grywał dotąd w małym węgierskim klubie Lombard Papa, w miejscowości, w której mieszka mniej ludzi niż przyjdzie w niedzielę na mecz Lecha Poznań z Legią Warszawa. Papa ma 33 tysiące ludzi. - Nigdy nie grałem przy takiej widowni. Nigdy i nigdzie - mówi Gergo Lovrencsics, który nie kryje swojej fascynacji tym, ilu ludzi przychodzi na Bułgarską. Już na poprzednich meczach ligowych Kolejorza frekwencja sięgała ponad 25 tysięcy osób.

- To jest niebywałe. Ponad 40 tysięcy, naprawdę? - dziwi się Mateusz Możdżeń, który w odróżnieniu od Węgra grywał już w meczach Lecha z Legią. Takiej frekwencji na pojedynku tych zespołów nie było jednak od 1984 roku! - Jestem w szoku, bo taka frekwencja to coś niesłychanego. Grać przy takiej widowni wielu piłkarzom przychodzi raz w życiu, a wielu w ogóle nie ma takiej okazji. To wyjątkowa sprawa i naprawdę kawał przyjemności. Trochę czuję się teraz jak aktor, ale gdzie tam, aktorzy przecież w teatrach nie grywają przy takiej publiczności!

17-letni niedawny debiutant Karol Linetty mówi: - Najwięcej ludzi na meczu widziałem w Mediolanie. Nagrodą w młodzieżowym turnieju Coca-Coli, w którym brałem kiedyś udział, był wyjazd na San Siro, na mecz AC Milan-FC Barcelona. Oglądało go chyba 80 tysięcy. W Poznaniu jednak z frekwencją sięgającą 40 tysięcy się nie zetknąłem.

CZY FREKWENCJA NA LECHU JEST SZOKUJĄCA?

Więcej o:
Komentarze (34)
Piłkarze Kolejorza zszokowani frekwencją na Lech - Legia
Zaloguj się
 • thepanone

  Oceniono 76 razy 60

  je..ne studia zaoczne.

 • 1aniolg

  Oceniono 43 razy 39

  Brawo dla kibiców Lecha! W innych miastach jak np w Gdańsku tylko gadają a mało robią, zeby kibiców do siebie przekonać. Nikt nie chce zrozumieć, ze tylko kasa robi kasę i frekwencja zalezy wyłącznie od gry o wynik sportowy a nie w pici polo przez cały sezon

 • flugufrelsarinn

  Oceniono 77 razy 33

  Na kilometr mi to pachnie hat-trickiem Piotrka Reissa!Koooleeejorz!

 • ph74

  Oceniono 124 razy 20

  Nas kibiców nie jest w stanie nic zszokować ,ale będziemy dumni gdy wygracie,
  a my zaśpiewamy !! legła Warszawa!!

 • darq_123

  Oceniono 17 razy 9

  W Poznaniu na mecz przychodzi komplet publiczności na na Legii pustki bo niektórzy "prawdziwi kibice" postanowili sobie pobojkotować, hahah żałosne.

 • der-rauber

  Oceniono 8 razy 6

  I co z tego że to właśnie Legia przyjeżdża? Pokonać Legię na własnym stadionie to jeszcze nic, pokonanie Legii na wyjeździe to coś fajniejszego, ale to i tak nic w porównaniu do mistrzostwa. I oby się to właśnie stało.

 • koralgol100

  Oceniono 9 razy 3

  ( Niech poznają moc największego klubu w Polsce z grodu Piasta ! Przełożyć przez kolana i lać aż spuchnie tego złodziejaszka ! ) To dobre hehe

 • koralgol100

  Oceniono 2 razy 2

  A wy na kogo chodzice ? Na Polonię której podoobno nie ma w Warszawie. :) Tak się sprężacie że chodzicie na Łazienkowskiej w sile 26 tyś natomiast na pozostałych spotkaniach jest was o 10 tyś mniej. Hipokryzja warszawskie matołki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX