Sport.pl

Wszystkie bilety na mecz Lech - Legia sprzedane. Teraz tylko miejsca drugiej kategorii

Tuż przed południem we wtorek Lech Poznań sprzedał ostatni bilet na niedzielny hit ekstraklasy - pojedynek Kolejorza z Legią Warszawa. To oznacza, że na trybunach będzie 41 tys. 609 osób. Teraz w Poznaniu można jeszcze kupić bilety z dodatkowej puli - te na miejsca z ograniczoną widocznością.
Władze Lecha zdecydowały właśnie, że przeznaczą do sprzedaży dodatkowe 980 wejściówek. Ich nabywcy obejrzą mecz z miejsc "niegwarantujących optymalnego pola widzenia całego boiska". Te bilety są do nabycia wyłącznie w kasach stadionu przy Bułgarskiej. - Zdecydowaliśmy się na sprzedaż dodatkowych miejsc ze względu na ogromne zainteresowanie kibiców tym spotkaniem. Jednak każdy kibic przed zakupem takiego miejsca musi być poinformowany o ograniczonej widoczności, stąd sprzedaż tylko w kasach stadionu, a decyzja o zakupie takiego miejsca leży po stronie kibica - mówi na oficjalnej stronie klubu Przemysław Brzeziński, dyrektor sprzedaży KKS Lech Poznań.

Klub zastrzega, że posiadacze biletów z dodatkowej puli nie będą mogli przesiąść się na inne krzesełka, gdyż te będą zajęte. Co ważne, Lech sprzedaje wejściówki na miejsca z ograniczoną widocznością za taką samą cenę, jak "normalne", czyli od 50 do 80 zł. To o tyle dziwne, że organizatorzy meczów piłkarskich zazwyczaj obniżają ceny wejściówek na "gorsze" miejsca, nawet o kilkadziesiąt procent. - Sprzedaż biletów po obniżonej cenie byłoby nie fair wobec kibiców, którzy już zakupili bilety a nie byli wcześniej poinformowani o możliwości zakupu z rabatem - tłumaczy rzeczniczka prasowa Lecha Joanna Dzios.

Wbrew wcześniejszym informacjom, które otrzymaliśmy z poznańskiego klubu, że dodatkowe bilety mogą powiększyć frekwencję do 42 tys. 589 widzów, tak nie będzie. Wszystko dlatego, że zaledwie w połowie będzie wypełniony sektor kibiców gości. Kto w nim zasiądzie? Grupa kibiców Legii Warszawa, ale tylko nieoficjalnie, bo klub ze stolicy nie zamówił biletów dla zorganizowanej grupy. - Obecności kibiców z Warszawy nie mogę potwierdzić, ale mogę potwierdzić, że w ostatnich dniach mamy zwiększoną liczbę kart kibica Lecha [karta jest konieczna do zakupu biletu - red.] zamawianych przez mieszkańców województwa mazowieckiego - mówi Joanna Dzios. Jej zdaniem pustki w sektorze gości mają się równoważyć z pulą dodatkowych 980 biletów na miejsca z ograniczoną widocznością. - Mamy zgodę na imprezę masową dla 41 tys. 609 osób - przypomina rzeczniczka Lecha.

Na pewno jednak rekord frekwencji w tym sezonie ekstraklasy zostanie solidnie wyśrubowany. Mecz Lecha z Legią obejrzy ponad 41 tys. widzów. Dotychczasowy rekord sezonu też należy do poznańskiej widowni i wynosi 28 tys. 112 osób (podczas meczu z Pogonią Szczecin). Na dalszych miejscach w rankingu są spotkania Lech Poznań - Górnik Zabrze (27 tys. 130) i derby Warszawy Legia - Polonia (26 tys. 531). Rekord poprzedniego sezonu ekstraklasy to 40 tys. 917 ludzi na meczu Śląsk Wrocław - Wisła Kraków).

Mecz Lecha Poznań z Legią Warszawa:
Więcej o:
Komentarze (13)
Wszystkie bilety na mecz Lech - Legia sprzedane. Teraz tylko miejsca drugiej kategorii
Zaloguj się
 • tylko.poznanski.lech

  Oceniono 30 razy 26

  Jest tylko jedna opcja- L.E.C.H W.Y.G.R.A.!

 • kuba62622

  Oceniono 22 razy 6

  Dla nas- kibiców Lecha byłoby dobrze gdyby jeszccze można było zmniejszyć sektor dla gości...

 • kuba62622

  Oceniono 7 razy 5

  Cytuję wpis na legia.com "Cos czuje ze na Bułgasrkiej dostaniemy."
  Lech musi wygrać !

 • epox

  Oceniono 14 razy -6

  czyli znów kibice będą stali w przejściach na schodach ???

 • evident

  Oceniono 10 razy -8

  a gdzie można kopic te resztki biletów ?

 • wojto51

  Oceniono 60 razy -20

  Te z ograniczoną widocznością, to chyba dla kiboli; ich mało obchodzi mecz, a twarze i mózgi i tak maj zasłonięte.

 • serbinek26

  Oceniono 41 razy -23

  co za bzdury piszecie- przeciez sektory gdzie zasiadaja goscie sa zablokowane wiec 2 tys miejsc bedzie puste - zasiadzie tam nieoficjalnie 100 kibicow Legii- ide o zaklad ze oficjalna frekwencja bedzie ponizej 40 tys- redaktorek przyjmuje zaklad??

 • rupertaut

  Oceniono 37 razy -31

  jak lechznowu zdobędzie punkty to bedzie jakis rekord swiata, przeciez nie mozna ciagle byc slabszym od przeciwnika i wygrywac

  pamiętacie Edgara Davidsa? Zobacz czemu nosił te okulary i filmik jak przeklina w angielskiej telewizji
  autwywalczyl.blox.pl/2012/11/Ciekawe-przypadki-Edgara-Davidsa.html

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX