Sport.pl

Komplet widzów na Lech Poznań - Legia Warszawa właściwie pewny

Zaledwie 3 tysiące biletów na niedzielne spotkanie Lecha Poznań z Legią Warszawa zostały w kasach stadionu przy Bułgarskiej. A to oznacza, że niemal na pewno będziemy mieli pierwszy w historii komplet widzów na meczu ligowym od czasu otwarcia Nowej Bułgarskiej. Mecz obejrzy 41 tysięcy widzów.
Stadion przy Bułgarskiej w nowej formie został otwarty we wrześniu 2010 roku. Na meczach Lecha Poznań w europejskich pucharach z Red Bull Salzburg, Manchesterem City i Juventusem Turyn mieliśmy komplety widzów - na pojedynku ze Sportingiem Braga już nie, gdyż część trybun była wtedy wyłączona z użytku. Trzy mecze Ligi Europejskiej z jesieni 2010 roku to jedyne przypadki, by na zbudowanym na Euro 2012 stadionie zajęte były wszystkie miejsca na meczu Kolejorza. To ważne zaznaczenie, gdyż przecież na meczach Mistrzostw Europy w czerwcu też mieliśmy komplety.

Na żadnym meczu ligowym z udziałem Kolejorza (zresztą z udziałem grywającej niegdyś na tym stadionie Warty Poznań - również) taka sytuacja jeszcze się nie zdarzyła. Najwyższy wynik to 36 tysięcy widzów na meczu Lech - Legia z kwietnia 2011 roku. - Moim marzeniem jest poprowadzić Lecha na Bułgarskiej w meczu przy pełnych trybunach - mówi trener lechitów Mariusz Rumak i wygląda na to, iż jego marzenie się spełni.

Lech Poznań poinformował bowiem, że w poniedziałek w kasach zostały już tylko 3 tysiące biletów na niedzielny pojedynek z Legią Warszawa. Sprzedanie tej resztki w ciągu tygodnia nie powinno być większym problemem, więc szykuje się komplet widzów i rekord frekwencji w polskiej lidze. Na razie bowiem Kolejorz wcale nie jest rekordzistą, jeśli chodzi o frekwencję na nowo otwartych na Euro 2012 - przebił go pod tym względem Śląsk Wrocław. W niedzielę jednak najprawdopodobniej rekord frekwencji znów wróci do Poznania.

Mecze o najwyższej frekwencji w tym sezonie:

Lech Poznań - Pogoń Szczecin (28.112)

Lech Poznań - Górnik Zabrze (27.130)

Legia Warszawa - Polonia Warszawa (26.531)

Lech Poznań - Jagiellonia Białystok (21.487)

Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin (20.125)

Ostatni wypadek frekwencji przekraczającej 40 tysięcy na meczu ligowym Lecha Poznań to 13 czerwca 1984 roku. Kolejorz świętował wtedy mistrzostwo Polski po remisie 1:1 z Pogonią Szczecin. Mecz oglądało 41 tysięcy osób, upchanych jeszcze nie na krzesełkach, a na podłużnych ławeczkach.

ILE OSÓB PRZYJDZIE NA MECZ LECHA Z LEGIĄ WARSZAWA?

Więcej o:
Komentarze (14)
Komplet widzów na Lech Poznań - Legia Warszawa właściwie pewny
Zaloguj się
 • ewa5.0

  Oceniono 70 razy 48

  Bardzo dobrze,że będzie komplet,przecież w niedzielę wracamy na fotel lidera!!!

 • ph74

  Oceniono 39 razy 23

  No to koloseum będzie zapełnione ,będzie zabawa ,zrobimy Poznań!!!!

 • epox

  Oceniono 22 razy 14

  Konjo mówił też wcześniej coś o miejscach zespołów ...... my na pierwszym oni na drugim ... a tu my na trzecim oni na pierwszym .... ale może po meczu układ się zmieni ... oby ;)

 • jacekk_2

  Oceniono 12 razy 6

  Czy orientujecie się może, czy klub będzie również sprzedawał bilety na sektor gości? Kibice Legii nie przyjadą, więc warto byłoby wykorzystać cały stadion. Chętnych nie powinno zabraknąć.

 • irish-jude

  Oceniono 3 razy 3

  Padaka Rumaka zostanie rozjechana, zwalcowana przez warszawska TiRowke i moze w koncu barany typu penkin i inni przejrza na oczy ze w klubie jest wuefista a nie trener, na dodatek bez jaj...innymi slowy konska pi zda.
  przy nim zgasl Stlilic, Krivec, Injac teraz przy tym trenerskim beztalenciu zgaslneli zupelnie Tonev i Lovrecostam, zgasl Muras.
  za to rozblysly takie postrachy ekstraklasy jak buehehehe Bereszysnki Warta Poznan:)

 • prawda_w_oczy

  Oceniono 5 razy 3

  ekstraklasa staje sie nie do POZNANIA? ;-)

 • tylko.poznanski.lech

  Oceniono 18 razy 2

  Kto z Lechem do Poznania, ha, ha, ha!

 • trottel

  Oceniono 8 razy 0

  "Trzy mecze Ligi Europejskiej z jesieni 2010 roku to jedyne przypadki, by na zbudowanym na Euro 2012 stadionie zajęte były wszystkie miejsca na meczu Kolejorza. To ważne zaznaczenie, gdyż przecież na meczach Mistrzostw Europy w czerwcu też mieliśmy komplety."

  Gdzie ty miałeś na Euro komplet?
  Nawet na pierwszym meczu Irlandii z Chorwacją były puste miejsca

 • 2rolnikzwilkowiecka

  Oceniono 4 razy 0

  "Komplet widzów na Lech Poznań - Legia Warszawa właściwie pewny"

  Nasza ekstraklasa oprócz sprzedawanio meczy, to "właściwie" jako tako gro !!!
  (Noooo !!! Niemało w tym zasługa Lata (mnie tysz łon lata) bez honora i jego ekipy !!!!!!!!!!!!!)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX