Pogromca Lecha Poznań sprawił znów niespodziankę. Wyjdzie z grupy?

AIK Solna, który wyrzucił z pucharów Lecha Poznań, znów zaskoczył. Wygrana 1:0 nad wyżej notowanym zespołem PSV Eindhoven pozwala Szwedom nieoczekiwanie myśleć o wyjściu z grupy. To byłaby duża niespodzianka.
Szwedzki pogromca Lecha Poznań, który wyeliminował go z pucharów po wygranej 3:0 na stadionie Rasunda i mimo porażki 0:1 w Poznaniu, rozpoczął zmagania w Lidze Europejskiej słabo. Przegrał 0:4 z SSC Napoli i 2:3 u siebie z Dnipro Dniepropietrowsk. Wydawało się, że zajmie w grupie miejsce, którego wszyscy się spodziewali - ostatnie. Następnie jednak Szwedzi z Solny zremisowali na trudnym terenie w Holandii z PSV Eindhoven 1:1 i wreszcie teraz, w rewanżowym meczu z utytułowanymi Holendrami, zwyciężyli 1:0. Bramkę strzelił Mohamed Bangura, piłkarz ze Sierra Leone, który z Kolejorzem w sierpniu nie grał.

Teraz AIK ma cztery punkty i traci już tylko dwa do drugiego, premiowanego awansem miejsca, które zajmuje SSC Napoli. A mecz z neapolitańczykami ekipa z Solny ma jeszcze u siebie. Jeśli Szwedzi wyszliby z tej grupy kosztem słynnego włoskiego klubu, byłaby to wielka niespodzianka.