Celtic Glasgow zrobił Poznań. I twierdzi, że to poznaniacy przyjęli jego pomysł

Pod koniec zwycięskiego meczu z FC Barceloną kibice szkockiego zespołu Celtic Glasgow wykonali układ znany w świecie jako ?robienie Poznania?. Złapali się za ramiona, odwrócili tyłem do boiska i podskakiwali. Szkoci twierdza, że to nie poznaniacy, ale oni wynaleźli ten styl.
Do tej pory spory między poznaniakami a Szkotami toczyły się głównie o to, kto jest bardziej skąpy. Teraz zapowiada się spór o niezwykły układ choreograficzny, który od czasów meczów Kolejorza z Manchesterem City został okrzyknięty i rozreklamowany jako "robienie Poznania". Zafascynowani tym układem angielscy fani zastosowali go u siebie, po nich skopiowały go inne grupy kibiców. Gdy w czerwcu tego roku w Poznaniu odbywało się Euro 2012, irlandzcy kibice zawołali "let's all do the Poznan" i wykonali coś takiego:Podobny układ zaprezentowali Szkoci z Celticu Glasgow pod koniec środowego meczu z FC Barceloną. Jednakże oni nie nazywają tego "robieniem Poznania". Szkoci posługują się hasłem "let's all do the huddle". Huddle (przytulanie, obejmowanie) - ta nazwa stosowana jest chociażby w futbolu amerykańskim, gdy zawodnicy ustawiają się w kręgu i łapią za ramiona, aby się naradzić.

Szkoci uważają, że to nie Polacy i nie poznaniacy jako pierwsi stosowali ten rodzaj choreografii stadionowej. Oni używali tego układu znacznie wcześniej. Oto film na ten temat:CO O TYM MYŚLICIE? SZKOCI MAJĄ RACJĘ?