Lech Poznań ratuje chorą dziewczynkę. Niezwykłe pamiątki - na sprzedaż

Koszulka HSV Artjomsa Rudnevsa, koszulka Polski Rafała Murawskiego, koszulka Panamy Luisa Henriqueza, buty Aleksandara Tonewa i wiele innych bezcennych pamiątek wystawił na sprzedaż Lech Poznań, by ratować czteroletnią dziewczynkę.
Środki pozyskane z licytacji zasilą konto czteroletniej Weroniki Sobczak, która choruje na nowotwór złośliwy obu gałek ocznych (retinoblastoma obuoczna). Pieniądze pozwolą na pokrycie części kosztów konsultacji i leczenia w klinice w Niemczech, gdyż w Polsce jedyną alternatywą jest amputacja gałek ocznych dziecka.

Weronika wraz z mamą i babcią były gośćmi podczas meczu Lecha z HSV Hamburg, przed którym na pikniku z okazji jubileuszu 90-lecia Lecha Poznań piłkarze przekazali na licytację gadżety. Dodatkowo po meczu Artjoms Rudnevs przekazał koszulkę HSV Hamburg ze swoim autografem oraz koszulkę meczową z autografami kolegów z jego nowej drużyny.

Licytacje na Allegro.pl zaczęły się od 1zł. Teraz jednak cena pamiątek już jest wyższa. Tu można znaleźć adres . Gadżety na licytację:

1. Koszulka Luisa Henriqueza z reprezentacji Panamy z autografem

2. Koszulka Rafała Murawskiego z reprezentacji Polski z autografem

3. Koszulka Artjomsa Rudnevsa z HSV Hamburg z autografem

4. Koszulka HSV Hamburg z autografami całej drużyny

5. Rękawice Jasmina Buricia z autografem

6. Buty Aleksandara Tonewa (możliwość uzyskania na nich autografu)

Weronice można również pomagać, wpłacając pieniądze bezpośrednio na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi w Poznaniu PKO S.A. IV Oddział Poznań 72 1240 3220 1111 0000 3528 6598. W tytule proszę wpisać: "WERONIKA SOBCZAK"