Lech z młodym atakiem? Nic nie wskazuje na to, by Bartosz Ślusarski zagrał w Łodzi

Pierwszy napastnik Lecha Poznań Bartosz Ślusarski cały czas jest kontuzjowany i trenuje tylko indywidualnie. Jego występ w piątkowym meczu z Widzewem w Łodzi stoi pod wielkim znakiem zapytania. Trener Kolejorza Mariusz Rumak mówi nawet: - Nic nie wskazuje na to, by miał zagrać.
Bartosz Ślusarski - najlepszy strzelec Lecha Poznań - nabawił się urazu pięty w meczu z Jagiellonią Białystok. Opuścił już mecz z Wisłą w Krakowie. Najprawdopodobniej opuści także kolejny, z Widzewem w Łodzi w najbliższy piątek.

- Próbowaliśmy zwiększyć mu obciążenia, ale nie dało rady. Jego występ stoi pod dużym znakiem zapytania. Prawdę mówiąc, nic na razie nie wskazuje na to, by miał zagrać - mówi trener Mariusz Rumak.

W tej sytuacji w zespole Lecha Poznań dojdzie do przetasowania. W ataku może zagrać albo Bartosz Bereszyński - jak w meczu w Krakowie - albo Patryk Wolski, który strzelił gola w niedawnym spotkaniu z Piastem Gliwice. O występie Bartosza Bereszyńskiego trener Mariusz Rumak mówi: - Wiem, że stać go na dużo więcej.

Gdyby któryś z tych młodych napastników wystąpił w Łodzi, wtedy może się okazać, że od pierwszej minuty zobaczymy dwóch początkujących lechitów. Wiele bowiem wskazuje na to, że z kolei pauzującego za kartki Łukasza Trałkę zastąpi 17-letni Karol Linetty. Kolejorz zagrałby wtedy z przodu z dwoma bardzo młodymi zawodnikami. Trener Mariusz Rumak uważa, że to możliwe i że to wcale nie jest ekstrawagancja. - Nie ma graczy za młodych. Są tylko gracze nieprzygotowani, bez względu na wiek - uważa. - Nasi młodzi piłkarze są przygotowani, aczkolwiek brakuje im doświadczenia. Dla nich ważna jest stabilizacja formy, ale też rozwój zespołu musi być zrównoważony. Nie chodzi o to, by odmładzać zespół dla samego odmładzania, gdyż rzeczywiście zbyt młoda drużyna nie gwarantuje sukcesu. Akurat jednak w przednich formacjach stosujemy takie rozwiązania, gdyż pole manewru nie jest tu duże - przyznaje.

Wygląda zatem na to, że w Łodzi poznański Lech może zagrać z najmłodszym ustawieniem formacji ofensywnych w ekstraklasie.

KTO POWINIEN ZAGRAĆ W ATAKU LECHA POZNAŃ W ŁODZI?