Kolejny Wolski w ekstraklasie? Lech Poznań i Legia Warszawa walczą o talent z Torunia

- Przynajmniej raz w miesiącu dzwonią działacze Legii Warszawa i Lecha Poznań z pytaniami o tego gracza - mówi o Bartłomieju Wolskim trener juniorów starszych Elany Toruń Andrzej Górecki.
Objawieniem poprzedniego sezonu ekstraklasy był pomocnik Legii Warszawa Rafał Wolski, strzelił sześć goli, trafił do reprezentacji Polski, a dopiero za parę dni skończy 20 lat. W stołecznym klubie, na razie w zespole Młodej Ekstraklasy występuje jego 19-letni brat Paweł. W Lechu Poznań z kolei miesiąc temu ze swojej pierwszej bramki w ekstraklasie cieszył się Patryk Wolski, który jako czwarty lechita pokonał bramkarza gości w meczu z Piastem Gliwice. Napastnik Lecha to także 19-latek.

Tymczasem, jak twierdzi trener juniorów starszych Elany Toruń Andrzej Górecki, szanse na grę w przyszłości w ekstraklasie ma Bartłomiej Wolski. To uważany za spory talent pomocnik Elany Toruń. Urodzony w 1997 roku piłkarz jest reprezentantem Polski do lat 16, właśnie dostał powołanie od Mirosława Dawidowskiego na towarzyskie mecze z Irlandią Północną.

- Jest obdarzony wielkim talentem i myślę, że w przyszłości będzie grał w ekstraklasie - mówi klubowy trener Bartłomieja Wolskiego. - Przynajmniej raz w miesiącu dzwonią działacze Legii Warszawa i Lecha Poznań z pytaniami o tego gracza. Bardzo chcieliby go mieć u siebie. Ale za każdym razem im grzecznie odmawiamy - dodaje Andrzej Górecki.