Król strzelców ligi szwedzkiej zagra w Rosji. A chciał go Lech Poznań

Transfer Abdula Majeeda Warisa z BK Hacken do Spartaka Moskwa został już uzgodniony i król strzelców ligi szwedzkiej (23 gole w 29 występach) przeniesie się do Rosji tej zimy. To piłkarz, który jeszcze jesienią tego roku był wiązany z przenosinami do Lecha Poznań.
W maju tego roku skandynawskie media donosiły, że Abdul Majeed Waris jest na liście życzeń Lecha Poznań. Choć reprezentant Ghany już wtedy imponował skutecznością, transfer do "Kolejorza" nie był nierealny. Piłkarz był bowiem wyceniany na zaledwie 300 tys. euro. Kiedy jednak zdobywał kolejne gole, cena snajpera BK Hacken rosła, a zatrudnieniem go były zainteresowane coraz poważniejsze kluby: najpierw SC Heerenveen i FC Groningen, potem St. Etienne i Catania, wreszcie PSV Eindhoven oraz Werder Brema i HSV Hamburg. Latem jednak Ghańczyk nie zmienił klubu i przyczynił się do zdobycia przez BK Hacken wicemistrzostwa Szwecji. Pojawiły się plotki, że może nawet trafić do Premier League - do Chelsea Londyn bądź Evertonu. Tymczasem Abdul Majeed Waris wybrał Spartaka Moskwa, czwarty zespół ligi rosyjskiej.

"To już jasne. BK Hacken i Spartak Moskwa uzgodniły już warunki transferu. Teraz do dogrania pozostały tylko szczegóły" - informuje oficjalna strona szwedzkiego klubu.