AIK Solna wyeliminował Lecha Poznań, zawiódł w lidze

Szwedzka drużyna AIK Solna to pogromca Lecha Poznań. W ekstraklasie szwedzkiej jednak zawiodła zupełnie. Zajęła czwarte miejsce, które nie daje gwarancji gry w pucharach.
Szwecja rozgrywa ligę systemem wiosna-jesień, więc mistrza na rok 2012 wyłoniła teraz, w listopadzie. Został nim Elfsborg Boras. Wyprzedził on zespół BK Häcken i Malmö FF. AIK Solna jest dopiero na miejscu czwartym, a wygrana 2:0 w ostatnim meczu nad Malmö FF już nie pomogła. AIK miejsca w pucharach na sezon 2013/3014 z tego tytułu nie ma. Pozostają mu jednak jeszcze dwie szanse. Pierwszą jest Puchar Szwecji, rozgrywany - co ciekawe - systemem jesień-wiosna. AIK wygrał w ostatniej rundzie z Torslanda IK i teraz rywalizacja toczyć się będzie w grupach. Druga szansa jest tylko teoretyczna - to wygranie Ligi Europejskiej, w której fazie grupowej AIK gra po wyeliminowaniu Kolejorza.

Poza faktem, że Lech Poznań został pokonany przez rywala ze Szwecji w tym sezonie europejskich pucharów, Kolejorz jest także zainteresowany piłkarzami z Allsvenskan.