Karol Linetty: Trochę się denerwowałem przed wejściem na boisko

17-letni Karol Linetty zadebiutował w barwach Lecha Poznań podczas spotkania z Wisłą Kraków. Gdy wszedł na boisko w 60. minucie za Szymona Drewniaka, jeszcze bardziej obniżył i tak niską w tym meczu średnią wieku lechitów.
Dla Karola Linettego był to ważny dzień - debiut w Kolejorzu, na który - mimo swych zaledwie 17 lat - sporo się naczekał. - To dla mnie bardzo duże wydarzenie. Kiedy się jest w osiemnastce meczoweh, trzeba się liczyć z występem, dlatego nie byłem jakoś bardzo zaskoczony. Przed wejściem na boisko jednak trochę się denerwowałem - mówił po meczu jeszcze młody zawodnik, który podczas udzielania wywiadów często śmieje się czy chichocze. Podekscytowany miał kłopot, żeby wymówić słowo "realizowaliśmy". - Realizowaliśmy zadania taktyczne - powiedział w końcu. - Mecz był stykowy, decydowała dyscyplina.

Karol Linetty przyznał, że nie bał się Wisły. - To znany rywal, więc trzeba okazać mu szacunek, ale się nie bać. Trener przed wpuszczeniem mnie na boisko powiedział mi, abym był pewny siebie.