Mecz w Krakowie bez kibiców Lecha. ''Nie chodzi o finanse''

?Niewpuszczenie kibiców Lecha na dzisiejszy mecz nie wynika ze wzajemnych rozliczeń finansowych obu klubów? - informuje poznański klub w lakonicznym komunikacie opublikowanym na oficjalnej stronie Kolejorza.
Lech odnosi się do informacji opublikowanej m.in. na poznan.sport.pl. Wcześniej o sprawie napisało na swojej stronie Stowarzyszenie Kibiców Wisły Kraków: "szykowaliśmy się na ciekawy pojedynek na trybunach. Obecność gości zawsze podkręca atmosferę na stadionie i dodaje smaczku całej rywalizacji. Tym razem jednak sektor przyjezdnych pozostanie pusty". Zdaniem autora informacji powodem nieobecności poznańskich kibiców w Krakowie są kwestie finansowe - Lech nie zapłacił za straty spowodowane podczas marcowych zajść na trybunach stadionu Wisły. Podobnie zresztą jak krakowianie nie pokryli kosztów naprawy poznańskiego stadionu po zajściach podczas meczu Lecha z Wisłą w 2010 roku. "Co ciekawe, za zniszczenia w Krakowie swojemu klubowi zapłacili poznańscy kibice; klub tych pieniędzy dalej jednak nie przelał" - pisze SKWK.

Lech wydał oświadczenie, w którym czytamy: "pragniemy poinformować, że niewpuszczenie kibiców Lecha na dzisiejszy mecz nie wynika ze wzajemnych rozliczeń finansowych obu klubów". Poznański klub nie tłumaczy jednak, dlaczego na stadionie Wisły zabraknie w piątek wieczorem zorganizowanej grupy kibiców gości.