Sport.pl

Ligowy debiut Tomasza Kędziory w Lechu Poznań

Tomasz Kędziora w 61. minucie meczu Lecha Poznań z Jagiellonią Białystok zmienił Huberta Wołąkiewicza, który opuścił boisko, utykając. Dla 18-letniego Tomasza Kędziory był to debiut w ligowym meczu Kolejorza.
Wcześniej młody obrońca Lecha Poznań zagrał w jego meczu w Lidze Europejskiej w dalekim Kazachstanie przeciwko Żetysu Tałdykorgan. Na ligowy występ w niebiesko-białych barwach czekał aż do teraz.

Po pauzie Kebby Ceesaya, który nie mógł grać w spotkaniu z Jagiellonią Białystok z powodu kartek, wydawało się, że Tomasz Kędziora może nawet zagrać od pierwszej minuty. Trener Mariusz Rumak postanowił jednak nie ryzykować, wystawił na prawej flance defensywy doświadczonego Huberta Wołąkiewicza i wpuścił Tomasza Kędziorę dopiero po przerwie, na dodatek na skutek kontuzji kolegi.

Młody lechita ma 18 lat, pochodzi z Sulechowa. Zaczynał karierę w UKP Zielona Góra. Jest reprezentantem Polski w swojej kategorii wiekowej.

JAK OCENIASZ DEBIUT MŁODEGO LECHITY?

Więcej o:
Komentarze (3)
Ligowy debiut Tomasza Kędziory w Lechu Poznań
Zaloguj się
  • chateaux

    Oceniono 2 razy 2

    I to była jedyna dobra rzecz którą zrobił Rumak w tym meczu.

  • tylko.poznanski.lech

    Oceniono 2 razy 2

    Sądzę, że mimo mojej wypowiedzi(www.poznan.sport.pl/sport-poznan/1,124479,12752255,Mariusz_Rumak__Razila_niedokladnosc__to_nie_byl_nasz.html) był to niezły debiut młodego Lechity- nie chodzi tu o wynik, gole, technikę, ale przede wszystkim o chęć gry- za to uwielbiam wychowanków! Jeszcze jedna rzecz Rumak mówił, iż w klubie nie ma osób niezastąpionych, i nikt nie ma pewnego miejsca w pierwszym składzie... sorki, ale jak się do tego ma Wołąkiewicz, którego wystawiono mimo niedoleczonej kontuzji? A Możdżeń? Gra strasznie słabo, ale trener mimo to nie da szansy młodszemu Linettemu? HIPOKRYZJA

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX