Sport.pl

Niepozorny wniosek Lecha Poznań pozwolił wygrać Zbigniewowi Bońkowi?

Dzięki wnioskowi o głosowanie elektroniczne udało się szybko przeprowadzić wybór nowego prezesa PZPN - Zbigniewa Bońka. Ta szybkość miała wielkie znaczenie dla wyników zjazdu. A wniosek ów złożył Lech Poznań!
Klub Poznania był reprezentowany przez dwóch delegatów - prezesa Karola Klimczaka i Macieja Wandzela (z racji gry w ekstraklasie). Na samym początku zjazdu Polskiego Związku Piłki Nożnej to właśnie Lech Poznań złożył wniosek o zastosowanie przy wyborze nowego prezesa głosowania elektronicznego w miejsce dotychczasowego liczenia kartek. Wniosek wydawał się wtedy mało istotnym epizodem całego zjazdu, a okazał się brzemienny w skutki.

Delegaci PZPN sprawiali bowiem wrażenie nieco zaskoczonych tym wnioskiem. Próbowali ustalić, co on właściwie oznacza. Padały pytania, jak zaprogramowane są maszynki go głosowania i jak właściwie działają. Byli bowiem przyzwyczajeni do ręcznego głosowania i obliczania głosów przez komisję skrutacyjną. Ostatecznie wniosek Lecha Poznań przeszedł z 71 głosującymi za.

Kiedy przyszło do wyboru prezesa, dzięki elektronicznemu głosowaniu procedura odbyła się bardzo szybko. Delegaci nie mieli czasu na dyskusje między sobą, normalne podczas długiego i żmudnego głosowania ręcznego. Łatwiej było także Kazimierzowi Greniowi storpedować wniosek o przerwę między pierwszą a drugą turą, dzięki czemu wybór Zbigniewa Bońka dokonał się błyskawicznie. Nie wiadomo, co byłoby wtedy, gdyby delegaci zaczęli się naradzać po wynikach pierwszej tury i ustalać politykę na drugą fazę. A tak musieli głosować z marszu.

Więcej o:
Komentarze (3)
Niepozorny wniosek Lecha Poznań pozwolił wygrać Zbigniewowi Bońkowi?
Zaloguj się
 • m.a.v.e.r.i.c.k

  Oceniono 8 razy 6

  nie wiem co by miało się zmienić. Antkowiak był dogadany z Bońkiem, że przekazuje swoje głosy na niego, a I liga której część głosowała na Koseckiego w pierwszym głosowaniu była dogadana, że w drugim głosuje na Bońka. to dawało już 59 na 116 głosów. czemu miałoby się coś zmienić w przerwie po tym jak wszyscy zobaczyli, że Boniek wszystkich bije na głowę?

 • czyli.kon.karne

  Oceniono 4 razy 4

  sukces ma wielu ojców ;))

  ====================
  wypluj gumę, gó...arzu!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX