Sport.pl

Vojo Ubiparip: Nie wychodzę na boisko z myślą, że muszę strzelić gola

Vojo Ubiparip, który strzelił jedynego gola w ostatnim meczu Lecha Poznań z Zagłębiem Lubin, twierdzi, że nie zmieniło to jego sytuacji w walce o miejsce w składzie. - Trochę pewności siebie ta bramka mi dała, ale to, że strzeliłem nie znaczy, że muszę grać w następnym meczu - mówi. Lech Poznań - Jagiellonia Białystok w sobotę o godz. 18, relacja na POZNAŃ.SPORT.PL.
Vojo Ubiparip mówi...

O tym, czy lepsza znajomość języka polskiego daje mu przewagę nad Aleksandarem Tonewem i Gergo Lovrencsicsem: - Myślę, że nie. Trener patrzy tylko na piłkarskie aspekty. Każdy walczy o swoje miejsce na treningach. Tonew powoli gada po polsku, Gergo też trochę rozumie. Wszyscy mówią po polsku w szatni.

O swojej pozycji w zespole po golu w meczu Lecha Poznań z Zagłębiem Lubin: - Na ile mnie umocnił? Nie wiem, myślę, że moja sytuacja jest taka sama jak była. To, że strzeliłem gola nie znaczy, że muszę grać w następnym meczu. Trener ma wielu zawodników do gry, trzeba patrzeć na dobro drużyny.

O utracie miejsca w składzie na początku sezonu: - W ostatnim czasie nie grałem dużo, a gdy piłkarz nie gra, to nie jest po jego myśli. To normalne, że każdy chce grać.

O grze na skrzydle i... prawej obronie: - Wolę być wysuniętym napastnikiem, ale teraz gram na boku, mam inne założenia na boisku. Skrzydłowy musi strzelać bramki jak każdy zawodnik z przodu, ale staram się też bronić, w drużynie musi być porządek. Teraz nie wychodzę na mecz z myślą: ''muszę strzelić bramkę'', nie jestem wysuniętym napastnikiem. Teraz mam inne założenia. Taka była sytuacja [w Lubinie], że musiałem się cofnąć. Graliśmy dobrze, nie straciliśmy bramki, jest w porządku.

O Jagiellonii Białystok: - Traci mało bramek na wyjazdach [dwa gole w trzech meczach]. Są tam bardzo dobrzy napastnicy [Frankowski, Smolarek i Dżalamidze], ale mam nadzieję, że nasza obrona sobie z nimi poradzi. Będzie ciężko. Musimy na nich ruszyć, jak najszybciej strzelić bramkę i grać swoją piłkę przez cały mecz.

CZY VOJO UBIPARIP TO DOBRY PIŁKARZ?

Więcej o:
Komentarze (2)
Vojo Ubiparip: Nie wychodzę na boisko z myślą, że muszę strzelić gola
Zaloguj się
  • bukaj22

    Oceniono 3 razy 3

    Nie zaprzątaj sobie głowy strzelaniem bramek Vojo , bo może przez to że za bardzo chcesz czasem Ci nie wychodzi. Obecnie zagrałeś dwa dobre mecze z rzędu i oby tak dalej. Myślę , ze Ubiparip grający na boku pomocy radzi sobie lepiej niż samotnie błąkający się w ataku. Podejrzewam , ze w ataku z Ubiparipa jest pożytek , gdy zespół gra dwoma napastnikami. Chłopak potrafi grać kombinacyjnie a jak jest sam z przodu , to nie ma z kim grać.

  • penkin

    Oceniono 1 raz 1

    zgadzam sie z wypowiedzia "bukaj22".cieszę sie ,że Rumak nie pozbył sie Vojo,ze daje mu szanse gry.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX