Lech Poznań już dawno tak nie wystartował w lidze

- Tak udanych pierwszych ośmiu kolejek ligowych Lech Poznań nie miał od szesnastu lat. To wcale jednak nie gwarantuje udanego sezonu - pisze Przegląd Sportowy.
Dziennikarze PS obliczyli, że tylko trzy razy w historii występów Lecha Poznań w ekstraklasie drużyna uzbierała więcej punktów niż teraz w pierwszych ośmiu meczach. Więcej było w sezonach 1983/84 (21 punktów) oraz 1992/93 (20). "Co prawda wówczas za zwycięstwo przyznawano tylko dwa punkty, ale dla porównania zastosowaliśmy obecne zasady. W obu przypadkach kończyło się mistrzostwem Polski, podobnie jak w 1992 roku, kiedy na starcie poznaniacy uzbierali dokładnie tyle, co teraz, czyli 17 pkt. Kibice Lecha Poznań mogą się cieszyć, ale jest ostrzeżenie. Trzeci lepszy wynik od obecnego udało się osiągnąć w 1996 roku (18 punktów). Wówczas po 8. kolejce lechici byli liderami, ale potem z meczu na mecz obsuwali się i skończyli na 11. miejscu." - czytamy w Przeglądzie Sportowym.

Lech pod wodzą trenera Mariusza Rumaka w lidze przegrał zaledwie dwa razy. Młody szkoleniowiec prowadził zespół już w 19 spotkaniach, z których wygrał aż 12.

Więcej - tutaj.