Sport.pl

Legia Warszawa wygrała. Lech Poznan już nie jest liderem ekstraklasy

Przez trzy dni otwierał tabelę ekstraklasy zespół Lecha Poznań. Po zwycięstwie warszawskiej Legii z Pogonią w Szczecinie mamy status quo - Legia pierwsza, Lech tuż za nią.
Po zwycięstwie 1:0 nad Zagłębiem Lubin w piątkowy wieczór lechici wyszli na pierwsze miejsce w tabeli po raz pierwszy od inauguracyjnej kolejki, gdy tak oni, jak i Legia Warszawa (a także Pogoń Szczecin) rozbiły rywali po 4:0. Teraz Legia Warszawa spadła aż na piąte miejsce, ale traciła tylko dwa punkty i było wiadomo, że jeśli na koniec kolejki wygra w Szczecinie, wyjdzie na czoło. Tak się stało.

- To nie ma znaczenia, na którym jesteśmy miejscu teraz. Ważne, na którym będziemy po 30 kolejkach - mówi trener Lecha Poznań Mariusz Rumak. Kolejną okazję do ataku na pozycję lidera lechici będą mieli w sobotę, gdy podejmują Jagiellonię Białystok. Legia zagra w tej kolejce jednak u siebie z Piastem Gliwice i także ma ogromną szansę na punkty.

- Chciałbym, aby zbliżający się mecz Lecha z Legią [18 listopada - przyp. red.] był pojedynkiem pierwszej drużyny z drugą - mówił niedawno trener Mariusz Rumak. - O ile oczywiście Legia zasłuży na drugie miejsce - dodał.

KTO BĘDZIE PIERWSZY NA KONIEC SEZONU?

Więcej o: