Tomasz Kędziora i Karol Linetty nie jadą na mecz do Lubina. Dlaczego?

O krok od miejsca w osiemnastce na poprzedni mecz z Piastem Gliwice byli młodzi piłkarze Lecha Poznań Tomasz Kędziora i Karol Linetty. Nie znaleźli się w niej, gdyż dostali powołania do kadry młodzieżowej. Nie jadą jednak także na piątkowy mecz z Zagłębiem Lubin.
Trener Mariusz Rumak mówił przed meczem z Piastem Gliwice, że rozważał powołanie do osiemnastki meczowej dwóch młodych piłkarzy Kolejorza - Tomasza Kędziory i Karola Linettego. Nie mógł tego zrobić , gdyż zostali oni jeszcze przed tamtym meczem wezwani na zgrupowanie młodzieżówki selekcjonera Janusza Białka, która w Plewiskach i Wronkach grała turniej kwalifikacyjny Mistrzostw Europy z Holandią, Maltą i San Marino.

Młoda reprezentacja Polski ograła San Marino i Maltę , przegrała z Holandią i zdobyła awans. Tomasz Kędziora i Karol Linetty są już na treningach Kolejorza, ale do Lubina nie jadą.

Trener Lecha Poznań wyjaśnia dlaczego: - Oni nadal są w gronie piłkarzy, których rozważam w kontekście ustalania osiemnastki meczowej. Jednakże w krótkim czasie rozegrali w eliminacjach Mistrzostw Europy trzy trudne mecze. To spore obciążenie dla nich, mają młode organizmy. Uważam, że nie ma powodu, by na siłę przyspieszać ich wejście do pierwszej kadry Lecha. Potrzeba cierpliwości i rozwagi.

JAKA PRZYSZŁOŚĆ CZEKA TYCH MŁODYCH CHŁOPAKÓW?

Czy szkolenie młodzieży w Lechu Poznan jest prawidłowe?