Piłkarze Lecha Poznań i Wisły Kraków zagrają w nocy o wszystko

Tak ważnego pojedynku między dwoma piłkarzami polskiej ligi nie ma w kwalifikacjach mistrzostw świata w strefie europejskiej. Luis Henriquez z Lecha Poznań i Osman Chavez z Wisły Kraków zmierzą się w nocy z piątku na sobotę w meczu o wszystko w eliminacjach mundialu w strefie CONCACAF. Kto wygra pojedynek Panama - Honduras, awansuje dalej.
Rywalizacja w strefie CONCACAF odbywa się w kilku etapach. Jesteśmy właśnie na etapie przedostatnim. Zespoły walczą w grupach po cztery ekipy w każdej - dwie zdobywają awans do fazy finałowej, w której wystąpi sześć drużyn. Na mundial pojada trzy z nich, a czwarta zagra baraż.

W grupie, w której grają Panama Luisa Henriqueza (Lech Poznań) oraz Honduras Osmana Chaveza (Wisła Kraków) właśnie te dwie ekipy otwierają tabelę. Panama ma 9 pkt, a Honduras - 7 pkt, podobnie zresztą jak Kanada. Nie liczy się już Kuba z zerowym dorobkiem.

W nocy z piątku na sobotę w Panama City obydwie czołowe drużyny zmierzą się ze sobą. Wygrana Panamczyków zapewni im awans do fazy finałowej, wygrana Hondurasu bardzo taki awans uprawdopodobni. Zostanie bowiem już tylko jedna kolejka, we wtorek.

Od trzech tygodni nie ma już ani jednego biletu na spotkanie Panama - Honduras. Nic dziwnego, że zarówno panamskie, jak i hondurańskie gazety sportowe żyją pojedynkiem. Wypowiada się w nich m.in. Osman Chavez, który mówi: - Panama to już nie ten groźny zespół, co kiedyś. Będzie wspaniały mecz, jesteśmy gotowi na to wielkie wyzwanie, jesteśmy gotowi je podjąć i zwyciężyć dla naszego ukochanego kraju. Mamy dobry skład, pełną obsadę na każdej pozycji. Honduras przeszedł już w tych eliminacjach długą drogę, czas ją zakończyć sukcesem.

Przypomnijmy, że w pierwszym meczu między Hondurasem a Panamą, rozegranym w Tegucigalpie to Panamczycy w pięknym stylu triumfowali 2:0. Honduras był bowiem uczestnikiem ostatniego mundialu w RPA w 2010 roku, ale rok później, podczas Złotego Pucharu CONCACAF nie on, ale właśnie Panama zajęła trzecie miejsce i stała się trzecią siłą w regionie - po potentatach Meksyku i Stanach Zjednoczonych. Teraz Panama chce podtrzymać ten status i jako trzecia siła regionu awansować na mundial - po raz pierwszy w historii.

Trener Panamy, Julio Dely Valdes mówi: - Jesteśmy tak blisko celu, że zaczynamy odczuwać niepokój. Chcemy zapewnić sobie awans w meczu z Hondurasem, nie czekać na ostatni mecz z Kubą. Wszyscy są bardzo podekscytowani i nie mogą już doczekać się meczu - dodaje były piłkarz Paris St. Germain.

Jednocześnie dodaje, że pojedynek z Hondurasem będzie najtrudniejszym starciem Panamy w tych eliminacjach. - Biorąc pod uwagę historię i dorobek piłkarski, to Honduras jest faworytem - mówi. Nie waha się jednak dodać: - Jeśli awansujemy na mundial, to jestem pewien, iż odegramy na nim istotną rolę.

Do pojedynku między Lechem Poznań a Wisłą Kraków dojdzie w Krakowie 2 listopada. Dwaj gracze obu ekip zmierzą się ze sobą już teraz. A Lech Poznań walczy o to, by Luisa Henriqueza po tej serii eliminacji sprowadzić jak najwcześniej do PoznaniaA Lech Poznań walczy o to, by Luisa Henriqueza po tej serii eliminacji sprowadzić jak najwcześniej do Poznania . Zamierza przebukować mu bilet do Europy na inne połączenie niż to, które proponuje federacja panamska.

CZY LUIS HENRIQUEZ ZAGRA NA MUNDIALU?