Sport.pl

Młodzi piłkarze Lecha Poznań w kadrze się nie oszczędzają

- Te dwa mecze dla obrońców nie były zbyt wymagające, przeciwnicy byli jacy byli. Po trzecim możemy być trochę zmęczeni, ale myślę, że szybko dojdziemy do siebie - mówi Tomasz Kędziora, obrońca Lecha Poznań i kapitan reprezentacji Polski do lat 19, która w Wielkopolsce pokonała San Marino i Maltę.
Reprezentacja Polski w eliminacjach do mistrzostw Europy do lat 19 pokonała we wtorek San Marino w Plewiskach (2:0), a w czwartek Maltę we Wronkach (5:0). Kapitan zespołu i piłkarz Lecha Poznań Tomasz Kędziora stwierdza po tym drugim meczu: - Wcześniej San Marino stało ''autobusem'' w swoim polu karnym i wybijał piłkę, tamten mecz nie układał się po naszej myśli. Malcie udało nam się strzelić pięć goli. Z Holandią w trzecim meczu gramy o zwycięstwo, by w następnej rundzie trafić na teoretycznie słabszego przeciwnika, z drugiego miejsca.

W obu spotkaniach w pierwszej jedenastce zespołu Janusza Białka obok Tomasza Kędziory wystąpił Karol Linetty. - Przeciw Malcie byliśmy bardziej zmobilizowani, tym razem nie przespaliśmy pierwszej połowy. Cieszymy się z awansu do drugiej rundy, z Holandią powalczymy o pierwsze miejsce. Każdy na pewno już odczuwa zmęczenie, ale nie będzie oszczędzania się - zapowiada pomocnik reprezentacji i Lecha Poznań.

Janusz Białek, trener reprezentacji Polski do lat 19 po wywalczeniu awansu do drugiej rundy mówi: - Słabszy mecz z San Marino odebrał nam trochę przyjemności, to nie był styl do którego ta drużyna nas przyzwyczaiła. Przeciw Malcie weszliśmy na właściwe tory. Z gry i z wyniku jestem zadowolony. Uzyskaliśmy awans, z ciekawością i niecierpliwością czekam na Holandię.

Więcej o: