Sport.pl

Trener młodych Polaków: Jako faworyt czujemy się źle

Malta będzie drugim rywalem reprezentacji Polski, która walczy o awans na mistrzostwa Europy 19-latków. Mecz rozpocznie się w czwartek o godz. 14 we Wronkach. W kadrze jest dwóch piłkarzy Lecha: Karol Linetty i Tomasz Kędziora. Ten ostatni jest kapitanem zespołu.
Od wtorku w pięciu wielkopolskich miasteczkach trwa turniej kwalifikacyjny do młodzieżowego Euro, które w przyszłym roku odbędzie się na Litwie. W naszej grupie są cztery drużyny, które grają systemem "każdy z każdym": Polska, Holandia, San Marino i Malta. We wtorek w Plewiskach koło Poznania biało-czerwoni po słabym meczu wygrali z San Marino 2:0, tego samego dnia w Międzychodzie Holandia bez kłopotów rozgromiła Maltę 5:0.

W czwartek odbędzie się druga seria spotkań. Polska gra w niej we Wronkach z Maltą. - Wiem, że uważa się nas za faworytów, ale sami wiemy, że my dopiero gonimy Europę. Mecz z San Marino pokazał, że jako faworyt czujemy się źle. Trudno mi powiedzieć, czy Malta jest trudniejszym rywalem, bo w kategorii młodzieżowej Hiszpania potrafi przegrać z Gruzją - mówi trener Polaków Janusz Białek.

Początek meczu we Wronkach o godz. 14. Wcześniej, o godz. 11.15 w Szamotułach Holandia zmierzy się z San Marino. Wstęp na mecze jest wolny. Z grupy do kolejnej fazy eliminacji wychodzą dwie najlepsze drużyny.

Więcej o: