Patryk Wolski - napastnik Lecha Poznań z silną psychiką

- Patryk ma niezwykłą swobodę grania i bardzo silną psychikę. Lech będzie miał z niego dużo pożytku - mówi w Głosie Wielkopolskim o Patryku Wolskim trener Karol Brodowski, który w poprzednim sezonie wprowadzał 19-latka do drużyny Młodej Ekstraklasy.
Patryk Wolski z Lecha Poznań w sobotę strzelił swoją pierwszą bramkę w ekstraklasie. Pięć minut przed końcem meczu pomknął z piłką przez pół boiska i uderzył na bramkę, choć podania domagali się biegnący obok niego bardziej doświadczeni koledzy. Decyzja Wolskiego okazała się słuszna - padł bowiem gol, już czwarty tego dnia dla Lecha w meczu z Piastem Gliwice.

- Patryk ma niesamowitą swobodę grania i dobry drybling, bo potrafi świetnie balansować ciałem - zachwala go Brodowski. - Gdy grał w Młodej Ekstraklasie w poprzednim sezonie, też nie potrzebował wielu minut, by strzelać bramki. Trenował z drużyną juniorów, bo ze względu na maturę nie chciał mieć zaległości w szkole. Dlatego rzadko grał w wyjściowym składzie ME. A mimo tego jesienią zdobył osiem goli - dodaje trener Brodowski na łamach Głosu Wielkopolskiego.

- Patryk ma jeszcze spore rezerwy, przede wszystkim jeśli chodzi o przygotowanie fizyczne. Treningi z pierwszym zespołem sporo mu jednak dały. To, co jest godne podkreślenia, to bardzo mocna psychika. Wychodzi na boisko w ekstraklasie i nie widać u niego żadnej tremy. Wie czego chce, ma wyznaczony cel i robi wszystko, by go zrealizować - podkreśla Brodowski.

Więcej - tutaj.