Tomasz Kędziora i Karol Linetty: Kadra tak ważna jak Lech. A nawet ważniejsza

Piłkarze Lecha Poznań Tomasz Kędziora i Karol Linetty wystąpili w Plewiskach w meczu reprezentacji Polski do lat 19 z San Marino (2:0). Obaj zawodnicy podkreślają, że choć są już w pierwszym zespole Lecha, spotkania kadry narodowej są dla nich ważne.
- Treningi z seniorami Lecha to dla mnie nowe doświadczenie, ale dla mnie kadra jest zawsze najważniejsze. Cieszę się, że w niej jestem, bo mogę drugi raz przeżyć to, co przeżyłem w maju [Polska do lat 17 zajęła trzecie miejsce w mistrzostwach Europy - red.] - mówi pomocnik Karol Linetty, który jest rok młodszy od większości piłkarzy drużyny Janusza Białka.

- Klub jest dla nas tak samo ważny jak reprezentacja. Czy bardziej rozwija gra w kadrze czy treningi z Lechem? Gra w ekstraklasie - odpowiada z uśmiechem Tomasz Kędziora, kapitan reprezentacji Polski i strzelec pierwszego gola w Plewiskach.

Na temat meczu z San Marino Karol Linetty mówi tak: - Próbowaliśmy ze wszystkich sił, ale tak naprawdę przespaliśmy pierwszą połowę. Zwycięstwo jest najważniejsze, to był pierwszy mecz w turnieju eliminacyjnym. Po pierwszym golu rywale musieli grać bardziej otwarcie, przesunęliśmy się bliżej ich bramki i wchodziliśmy łatwiej w pole karne. To nam dało drugą bramkę.