Sport.pl

Juniorzy Lecha Poznań to nie Arkadiusz Milik, muszą jechać na kadrę wcześniej

Tomasz Kędziora i Karol Linetty - dwaj utalentowani piłkarze Lecha Poznań - nie mogą zagrać w sobotę przeciwko Piastowi Gliwice, gdyż selekcjoner kadry U-19 powołał ich na zgrupowanie już przed weekendem. - Arkadiusz Milik z Górnika Zabrze na zgrupowanie może dojechać w niedzielę - zwraca uwagę szkoleniowiec Kolejorza Mariusz Rumak.
Trener Lecha Poznań Mariusz Rumak twierdzi, że spędził wiele czasu na rozmowach z trenerem Januszem Białkiem i kierownikiem reprezentacji. - I tak udało mi się wynegocjować, by ci chłopcy mogli zagrać w ostatnią środę w towarzyskim meczu z HSV Hamburg, gdyż pierwsza opcja była taka, ze nie ma mowy - mówi.

Piłkarze zostali powołani na zgrupowanie przed meczami eliminacji Mistrzostw Europy i wyjechali na nie już przed weekendem, choć pierwszy mecz Polacy grają w środę (z San Marino). Na dodatek turniej odbywa się w Wielkopolsce, w tym na obiektach Lecha Poznań we Wronkach!

- Nie jest to regułą, gdyż Arkadiusz Milik z Górnika Zabrze może dojechać na zgrupowanie dopiero w niedzielę - mówi trener Mariusz Rumak, który także chciałby, aby jego piłkarze znaleźli się na zgrupowaniu po ligowym meczu z Piastem Gliwice. Po kontuzjach Huberta Wołąkiewicza i Manuela Arboledy rozważał wystawienie do gry młodego Tomasza Kędziory. Także Karol Linetty wypadł tak dobrze w meczu z HSV, że szkoleniowiec z Poznania zapowiedział rychłe wystawienie go do gry w pierwszym zespole Lecha w meczach ligowych. W sobotę z Piastem Gliwice nie będzie to jednak możliwe.

- Inaczej traktuje się piłkarzy z kadry pierwszego zespołu, takich jak Arkadiusz Milik, a inaczej moich zawodników. Jak jednak mają sobie wywalczyć miejsce w kadrze pierwszego zespołu, skoro ich nie ma? - pyta.

Trener Kolejorza podkreśla, iż jego zdaniem gra z orłem na piersi to zaszczyt i każdy piłkarz powinien do tego dążyć w każdym wieku. - Nie kwestionuję ich gry w kadrze, ale terminu powołania. Dlaczego nie mogli pojechać w niedzielę? - mówi. - Kadra narodowa powinna być symbiotyczna z potrzebami klubu.

Dodajmy, że w drużynie Lecha gra jeden piłkarz, który odmówił występów w młodzieżowej reprezentacji Polski, gdyż kolidowało to z jego treningami w Kolejorzu - to Mateusz Możdżeń .

Mariusz Rumak nie zamierza negocjować z trenerem Januszem Białkiem zwolnienia graczy na mecz z Piastem Gliwice. - Dałem słowo, że będą do dyspozycji kadry i słowa dotrzymam - mówi.

CZY MŁODZI LECHICI POWINNI GRAC W REPREZENTACJI? PODYSKUTUJMY NA FACEBOOKU

Więcej o: