Marcin Kamiński: Postawa Piasta Gliwice nie jest żadnym zaskoczeniem

- Piast Gliwice to drużyna, która już wiosną w pierwszej lidze spisywała się znakomicie, teraz to kontynuują. Ich dobra passa i postawa tej jesieni nie może zatem dziwić - mówi Marcin Kamiński z Lecha Poznań o najbliższym ligowym rywalu Kolejorza.
Lech Poznań zmierzy się z Piastem Gliwice w sobotę o godz. 18. Nieoczekiwanie to mecz dwóch czołowych drużyn ligi, bowiem Kolejorz jest piąty, a Piast Gliwice - trzeci. Marcin Kamiński w LechTV uważa, ze gra gliwiczan to nie przypadek. - To ciąg dalszy ich dobrej postawy w rundzie wiosennej, jeszcze w pierwszej lidze - uważa.

Jego zdaniem, Piast nadal jeszcze gra stylem pierwszoligowym. - To futbol siłowy, ale potrafią także ustawić skuteczny, wysoki pressing. To im daje efekt - zauważa.

Marcin Kamiński dostał szansę występu w ostatnim ligowym meczu Lecha z Lechią Gdańsk - wszedł w 17. minucie po kontuzji innego poznańskiego obrońcy, Huberta Wołąkiewicza. Najprawdopodobniej zagra także w sobotę. - Wynik tego spotkania będzie rzutował na nasze nastroje na długi czas. Po meczu z Piastem Gliwice mamy bowiem przerwę na kadrę, więc wygrana pozwoli nam się w dobrych humorach przygotowywać do kolejnych spotkań - mówi.