Sport.pl

WASZYM ZDANIEM. Czy oskarżony o korupcję Piotr Reiss powinien grać w Lechu Poznań?

Po komentarzu dziennikarza POZNAN.SPORT.PL na temat przeciągającego się procesu Piotra Reissa oskarżonego o handlowanie meczami, jedni czytelnicy widzą w piłkarzu Lecha łapówkarza, inni twierdzą, że zasada domniemania niewinności każe do momentu skazania traktować go jako niewinnego.
"Nie wiem, czy Piotr Reiss jest winny korupcji w futbolu, czy też nie. Nie wiem, czy handlował meczami Lecha Poznań ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki i Górnikiem Polkowice. Wiem za to, że państwo, które od prawie czterech lat nie umie go w tej sprawie osądzić, kompromituje się. Były kapitan Lecha staje się symbolem unurzania polskiego futbolu w korupcyjnym bagnie. Ciekaw jestem, dlaczego właśnie on, skoro w polskiej lidze i w reprezentacji Polski grają piłkarze skazani za korupcję wyrokiem sądu" - napisał Marcin Wesołek, dziennikarz serwisu POZNAN.SPORT.PL

Ten tekst wywołał lawinę komentarzy czytelników. "W Polsce jest dziwne przeświadczenie, że każdy oskarżony to skazany, bandyta, którego należy zmieszać z błotem. Piotr Reiss jest tego najlepszym przykładem. Został wbity w ziemię, dobity przez media, zaszczuty przez kibiców spoza Poznania. Tymczasem póki nie ma wyroku, on ma prawo wieść normalne życie" - napisał perun1984.

Innego zdania jest cornelius-ltd. "Reiss się przyznał do korupcji [wynika to z akt sprawy, ale sam zawodnik zaprzecza temu, że się przyznał - przyp.red] i od tego momentu przestał być traktowany przez fachowców i kibiców z klasa jako poznański heros piłki nożnej. Jego próba powrotu do łask kibiców jest żałosna, gdyż facet jest i sportowo i medialnie spalony. Robienie z oszusta bohatera klubu piłkarskiego oznacza przyzwolenie dla innych, aby szli podobną drogą. Korupcja sportowa nie podlega amnestii. Jest wyrokiem. Gdyby Reiss zachował w sobie choć resztki honoru prawdziwego poznaniaka, to NIGDY już nie pojawiłby się na boisku jako zawodowy piłkarz" - napisał.

Na porównanie winy nie skazanego Reissa i skazanego za korupcję Łukasza Piszczka zwraca uwagę dzidek84. "Piszczek był wtedy szczylem i niewiele wiedział. Reiss do młodzieniaszków nie należał, rządził wręcz drużyną, musiał wiedzieć bardzo dobrze o co chodzi, na pewno w tym uczestniczył. Skoro miał spore wpływy w drużynie, to zapewne też ustalał warunki sprzedaży lub kupna meczów. Piszczek i Kuzera biegali z torbami, piłkami, bramkami. Robili wszystko co kazała starszyzna. Starszyzna zbierała, młodzi dawali. Mogli nawet nie wiedzieć na co. Reiss należał do wpływowych graczy więc i wpływał na innych, składał i odbierał propozycje. Różnica między przytoczonymi graczami jest ogromna. Wręcz szkalowaniem jest porównanie młodych graczy biorących udział w korupcji do starszych. Ja wiem, że udział w korupcji brała zapewne zdecydowana większość graczy. Jednakże karać powinno się przede wszystkim tych, którzy mieli na to wpływ, a nie 20-letni gówniarzy, którzy dopiero wchodzili do dorosłej piłki".

Część czytelników krytykuje decyzję Lecha Poznań o zatrudnieniu Piotra Reissa. "To rozpaczliwe marketingowe chwytanie się brzytwy by zatuszować swoją niekompetencję (systematyczną destrukcję drużyny, brak ambicji sportowych, nieudolne zarządzanie stadionem, brak sponsorów...) - pisze jacniew70.

Podobnego zdania jest pozhoga. "Po tym jak ogłoszono powrót Reissa do Lecha zrobiło mi się niedobrze. Najpierw faceta pokazowo wywalają, mimo że wtedy nawet nie był oskarżony, a teraz ewidentnie dla kasy ściągnęli go z powrotem, i to po tym, gdy na wierzch wypłynęły dodatkowe nieprzyjemne informacje o korupcji. Smród hipokryzji ciągnie się tu na milę. Zastanawiałem się, czy chodzić na mecze. Na szczęście piłkarzyki pomogły mi podjąć decyzję: grają taką padlinę, że nie da się tego oglądać."

Więcej o:
Komentarze (8)
WASZYM ZDANIEM. Czy oskarżony o korupcję Piotr Reiss powinien grać w Lechu Poznań?
Zaloguj się
 • polok999

  Oceniono 29 razy 19

  Czemu nie napiszecie czy Piszczek z WYROKIEM powinien grać w reprezentacji?

 • palel81

  Oceniono 19 razy 13

  A CZY PISZCZEK Z WYROKIEM MOŻE REPREZENTOWAĆ NASZ KRAJ..?

 • polok999

  Oceniono 20 razy 10

  NASZYM ZDANIEM TO JESTEŚCIE MARNYMI DZIENNIKARZAMI I TYLE!! Jeszcze mu tego do końca nie udowodnili a wy już wydaliście wyrok ! NIe macie już o czym pisać? No ale niestety ta strona schodzi na psy i tyle!! O byle pierdołach piszecie zamiast zająć się czym sensownym. On tam nikomu nie przeszkadza więc dajcie już se siana !!

 • apacz66

  Oceniono 20 razy 8

  Musicie walić w Reissa przy byle okazji w imię czego? Pewnie dla "czystości i cnoty" footbolu. Reiss powiedział, ze nie zrobił nic kosztem Lecha i kolegów z drużyny. Ja mu wierzę. Ale niestety - zrobił to - nie swoimi rękoma, bo "setki przyjaciół kolejorza" obrabiają Reissa, a przez to i klub od dechy do dechy przy byle okazji. Dziewice ukazały się z dawno i powszechnie utraconą cnotą ale jeden "skrzywdzony" małżonek (czytaj prokurator) wyłapuje niecnoty ślepo bijąc po oczach w imię innych skrzywdzonych małżonków i dzieci nie narodzonych. . Korupcję trzeba oczywiście ścigać, tępić i potępiać, ale ludzi - konkretnie, odpowiednio do winy i wtedy, gdy się jej dowiedzie. Cokolwiek i czegokolwiek Reissowi się jednak nie przypisze, nigdy nie zapomnę mu wielu strzelonych bramek i postawy na boisku, bo tego z pewnością sobie nie kupił i nie to mu się przypisuje. Odwrotnie jak Maradonie, którego gol strzelony reką to hańba w walce na boisku. Chopin był neurastenikiem i przyprawiał bliskich o ból i cierpienia, ale nie oznacza to w najmniejszym stopniu ani potrzeby burzenia jego pomników, ani przeszkody w stawianiu nowych (chyba, że za moralność) . Wieniawski był łakomczuchem i wysługiwał się dworom w Berlinie, Wiedniu i zwłaszcza w St Petersburgu. Nie odbiera to ni krzty emocji jego koncertom skrzypcowym.

 • 13pogrzebacz

  Oceniono 6 razy 4

  To jest własnie nasza polska mentalnosc. jak mozna komus doj.ebac, zwłaszcza anonimowo w internecie, to czemu nie? Istnieje domniemanie niewinnosci, sad nie wydal wyroku to i my nie wydajmy. Bardziej niz Reksia mozemy winic nasze organy "sprawiedliwosci"", skoro przez 4 lata nie potrafily rozwiazac do konca tej sprawy.
  Ja sie cieszę, że Reiss wrócił na Bułgarska. Mimo całej afery uważam go za ikonę Lecha, zrobił dla klubu wiele dobrego i wierze, że jeszcze nie jedno zrobi.

 • epox

  Oceniono 4 razy 2

  lepiej dyskutować niż chować głowę w piasek. Sa zawistni którzy wykorzystują takie sytuacje. Prorok działa opieszale albo nie ma nic co może pogrążyć Reissa.
  A ilu piłkarzy z wyrokami biega po naszych boiskach ? Chyba będzie ich kilku i jakoś nikt się nie robi afery.

  A tak na marginesie sprawa Reissa dotyczy raczej wygranych meczy Kolejorza .........

 • ph74

  Oceniono 5 razy 1

  Nie zgadzam się z opinią ,że ktoś wali w Reissa, to jest normalny komentarz do sytuacji jaka jest.
  Jest burdel i tyle.Jemu za pewnie też zależy aby wyjaśnić sprawę jak najszybciej.Ja mam mieszane uczucia,
  ale nie ma wyroku, znaczy jest niewinny.Niestety nie wszyscy to rozumieją.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX