Pucharowy rywal Lecha Poznań ma kłopoty. Ostatnie miejsce w lidze, kompromitacja międzynarodowa...

Chazar Lenkoran - sierpniowy rywal Lecha Poznań w kwalifikacjach do Ligi Europejskiej - przeżywa poważne kłopoty. Zajmuje ostatnie miejsce w ekstraklasie Azerbejdżanu, a trener Junis Husejnow jest bliski utraty pracy.
Postawa Chazara jest wielką niespodzianką, bo drużyna, która jeszcze niedawno sama siebie nazywała "Chelsea Kaukazu" była zaliczana do najlepszych zespołów w Azerbejdżanie. Tej oceny nie zmieniało odpadnięcie z europejskich pucharów po dwumeczu z Lechem. Ekipa, w której największą gwiazdą jest Rumun Adrian Pit, miała bić się o mistrzostwo kraju.

Te plany już teraz trzeba zweryfikować - Chazar zajmuje ostatnie miejsce w lidze, w sześciu meczach wywalczył zaledwie pięć punktów. Zarząd klubu jeszcze nie wyrzucił trenera Junisa Husejnowa, ale w specjalnym oświadczeniu poinformował, że szkoleniowiec "nie ma już czasu na poprawienie wyników zespołu". Chazar w ostatnim meczu przegrał na wyjeździe z drużyną Turan Tovuz 1:2.Fatalne wyniki to nie koniec problemów Chazara. W Azerbejdżanie trwają właśnie mistrzostwa świata kobiet do lat 17. W Lenkoranie odbyły się trzy mecze grupowe, miał się też odbyć ćwierćfinał. Nie odbędzie się, bo murawa na stadionie Chazara - jedynym nowoczesnym obiekcie w Azerbejdżanie leżącym poza stolicą kraju - jest w tak beznadziejnym stanie, że ćwierćfinał przeniesiono do Baku.