Artjoms Rudnevs strzelił pierwszą bramkę w Bundeslidze

W 45. minucie wyjazdowego meczu zespołu Hamburger SV z Borussią Mönchengladbach były napastnik Lecha Poznań Artjoms Rudnevs uwolnił się spod opieki obrońców i strzelił swego pierwszego gola w Bundeslidze.
Artjoms Rudnevs do Niemiec trafił tego lata, gdy HSV kupił go z Lecha Poznań za 3,5 mln euro. Łotysz początkowo wchodził do gry w hamburskim klubie tylko z ławki - debiutował w ten sposób w meczu Pucharu Niemiec z Karlsruher SC, z którym HSV przegrał 2:4. Słabo spisująca się w pierwszych meczach sezonu drużyna z Hamburga teraz zaczęła punktować - wygrała m.in. w weekend z Borussią Dortmund 3:2, a Artjoms Rudnevs zagrał wtedy po raz pierwszy od początku meczu. Teraz HSV zremisował na trudnym terenie Borussia Park z drugą Borussią, Borussią Mönchengladbach, a właśnie eks-lechita wyprowadził hamburczyków na prowadzenie 2:1.

Bramkę Artjomsa Rudnevsa zobaczysz tutaj (początek akcji ok. 2:10).

Borussia Mönchengladbach - uczestnik europejskich pucharów i czwarta drużyna Niemiec - była wcześniej zainteresowana pozyskaniem Artjomsa Rudnevsa, jak również innego byłego gracza Kolejorza, Semira Stilicia (dziś gra w Karpatach Lwów i właśnie strzelił dla nich swoją pierwszą bramkę).

W SPRAWACH LECHA SPOTKAJMY SIĘ TAKŻE NA FACEBOOKU