Lech Poznań uhonorował olimpijczyków. Także paraolimpijczyków

Julia Michalska (brązowa medalistka olimpijska w wioślarstwie), Mateusz Michalski (złoty medalista na 100 i 200 metrów podczas igrzysk paraolimpijskich) oraz Milena Olszewska (brązowa medalistka w łucznictwie na igrzyskach paraolimpijskich) dostali od Lecha Poznań koszulki z numerem 12. A od 30 tysięcy widzów meczu Lech-Pogoń - owacje.
Julia Michalska zdobyła medal olimpijski dla Poznania, a Mateusz Michalski i Milena Olszewska - dla Gorzowa, choć Mateusz Michalski pochodzi z Wrześni, a Milena Olszewska - z Czarnkowa. Wszyscy zatem są Wielkopolanami, a Gorzów należy do "strefy wpływów" Lecha Poznań - wielu gorzowskich kibiców jeździ na jego mecze.

Lech Poznań podjął inicjatywę, o która apelował dwa tygodnie temu na naszych łamach nasz czytelnik Jerzy Z. Pisał wtedy: " Niech niewidzialni wyjdą z cienia. Mają się czym pochwalić. Możemy coś dla nich zrobić. Mamy wielki stadion. Za kilka dni Kolejorz gra swój mecz z Pogonią Szczecin. Dzięki promocji przy zakupie biletu jest szansa na pełen stadion. Zróbmy akcję. [Zaprośmy] paraolimpijczyków z Wielkopolski na stadion miejski 17 września. W przerwie meczu można im podziękować za walkę i medale."

Uhonorowani mieli zostać także Anita Włodarczyk (srebro w Londynie w rzucie młotem) i Karolina Kucharczyk (złoto w skoku w dal na igrzyskach paraolimpijskich), ale nie mogli przybyć.

POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUBCIE NAS, WIARA!

Więcej o: